Kıl Dönmesi Muayene Randevusu Pilonidal Sinüs Tedavi Ücretleri

Belirtileri nedir, nasıl anlaşılır?

Kıl Dönmesi Belirtileri

Muayene olan hastaların büyük bir bölümünde ileri derece Pilonidal Sinüs teşhisi konmaktadır. Çünkü insanlar yaşadığı sorunun çok geç farkına varmaktadır. Bunun nedeni ise Kıl Dönmesi Belirtileri ilk etapta neredeyse yok denecek kadar az olması ile alakalıdır. Daha çok cilt altında biriken kılların sayısında artış olması ile birlikte ortaya çıkan akıntı, iç çamaşırda ıslaklık, pis koku, makatta şişlik, iltihap gibi şikayetlerle hastalar doktora gitmeye karar vermektedir. Aslında bu şikayetler hastalığın ilerlediği anlamına gelmektedir. Bazı durumlarda ise hastalar şikayetlerle karşılaşmasına karşın utandığı için muayene ve tedavi işlemini sürekli ertelemektedir. Beklemenin hiç bir yararı olmadığı gibi tedaviyi dahada zorlaştırmaktadır. O nedenle kuyruk sokumunda ağrı, kaşıntı, akıntı, şişlik gibi sorunlar olduğunda mutlaka bir genel cerrahi uzmanına muayene olmalısınız.

Kıl Dönmesi Belirtisi

İlk Başlarda Giriş Deliği Görülür
Kıl Dönmesi belirtileri arasında ilk olarak kuyruk sokumu kısmında delik ön plana çıkmaktadır. Aynı zamanda giriş deliği olarak da anılan bu sorun bir yada birden fazla noktada olabilir. Kıllar kuyruk sokumuna girerken oluşturduğu bu delik çıplak gözle bile bakıldığında kolayca anlaşılmaktadır. Doktor muayenesinde genel cerrahi uzmanı ilk olarak bu deliklere bakmaktadır. Pilonidal Sinüs şüphesi taşıyorsanız eşiniz yada ailenizden yardım alarak kuyruk sokumu bölgesinde delik olup, olmadığına bakmak erken teşhis için oldukça önemlidir.

Makatta Akıntı ve Pis Kokuya Neden Olur
İlk başlarda ciddi bir belirti ve şikayeti olmamasına karşın ilerleyen süreçte başta akıntı ve kökü koku insanı bezdirecek düzeyde olabilmektedir. Makatta akıntı daha çok iç çamaşırı ıslatacak düzeyde olup bazı durumlarda akıntı kötü kokuya neden olmaktadır. Nedenine bakacak olursak cilt altında biriken kılların sayısında artış olması ile birlikte vücudumuz koruma mekanizmasını devreye sokmaktadır. Cilt altında biriken kılları yok etmek, imha etmek için bir sıvı salgılamaktadır. Bu sıvı kıllara herhangi bir zarar verme imkanı yoktur. Daha sonra bu sıvı cilt dışına çıkması gerekmektedir. Çıkış için genelde kılların giriş yolunu kullanmaktadır. Her gün 2-3 damla şeklinde dışarı çıkar ve iç çamaşırınızı ıslatır. Akıntı mikroplu olması halinde kötü kokuya neden olmaktadır. Yani insanı bezdirecek düzeyde diyebilirim.

Kuyruk Sokumunda Ağrı ve Şişlik
Bir diğer önemli belirtisi ile makatta ağrı ve şişlik olup, buna neden olan ise yine yukarıda bahsi geçen sıvıdır. Makatta akıntıya neden olan sıvı her zaman rahat bir şekilde dışarı çıkamayabilir. Kılların giriş delikleri tıkanması halinde sıvı dışarı çıkamayarak apseye neden olmaktadır. Bu apse ise kuyruk sokumu bölgesinde şişlik ve ağrıya neden olmaktadır. Çoğu zaman ateşlenme gibi şikayetler görülmektedir.

Kıl Dönmesi Belirtileri İçin Ne Yapmalı?

Öncelikle anüs bölgesinde bir çok hastalık görülmekte olup, onlardan biride makat kanseri gibi ölümle sonuçlanan hastalık diyebilirim. Bu nedenle en ufak şikayeti bile ciddiye almalı ve mutlaka bir doktora muayene olmalısınız. Makatta ağrı, şişlik, akıntı, kama, kötü koku dahil tüm şikayetler büyük oranda hastalık belirtisi yada şikayeti olmaktadır.

Kıl Dönmesi İçin Hangi Doktora Gidilir?
Pilonidal Sinüs dahil tüm anüs bölgesi hastalıkları için mutlaka genel cerrahi bölümüne randevu almalısınız. Bu alanda daha başarılı bir doktor seçimi yapmak içinde Proktoloji uzmanı olmasına önem veriniz. Çünkü genel cerrahi alanı oldukça geniş olup, makat hastalıkları teşhis ve tedavisinde daha çok Proktoloji uzmanları görev almaktadır.

MÜcretsiz Muayene İmkanından Yararlanın
IDEA Klinik İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da yer alan klinikleri ile hizmet vermektedir. Kıl Dönmesi tedavisi dahil tüm hastalıklarda en gelişmiş tedavi yöntemleri ve ücretsiz muayene imkanı sunmaktadır. Ücretsiz muayene imkanından yararlanmak için SSK, Bağkur, Emekli Sandığı, Memur, Memur Emeklisi yada Türk Silahlı Personeli olması gerekir. SGK mensuplarının tedavisi aynı zamanda tedavi ücretlerinde %50 indirim yapılmaktadır. Tedavi ücretlerini merak ediyorsanız aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak inceleyebilirsiniz. http://www.kildonmesiklinigi.com/tedavi-ucretleri.asp

Tedavi İçin Sadece 10 Dakikanızı Ayırın
Kıl dönmesi çözümü için tek seçenek tedavi olup, mutlaka cerrahi müdahale gerekmektedir. İlaç, krem vs ile tedavisi mümkün olmayıp, kıl dönmesi  ameliyatı yada son yıllarda bir hayli gelişme sağlamış olan ameliyatsız tedaviler bulunmaktadır. Idea klinik genel cerrahi uzmanları geliştirdikleri tedavi yöntemleri ile bilime katkı sağlamaya devam ediyor. Op. Dr. Atilla KAYA Mikro Sinüsektomi yöntemini geliştirmiş olup, aynı şekilde Op. Dr. Nizam KURTDERE ise Sinüsotomi adını verdiği ameliyatsız tedavi yöntemini geliştirmiştir. Uygulanışı hızla yaygınlaşan Mikro Sinüsektomi yöntemi şuan için en gelişmiş tekniklerden biri diyebilirim. Sadece 5 dakika gibi kısa bir sürede yapılır ve ameliyathane ortamı gerektirmez.

Mikro Sinüsektomi Nedir, Nasıl Yapılır?
Hazır konu açılmışken dilerseniz biraz uygulamadan bahsedelim. Öncelikle narkoz gerekmediği için uygulama kliniklerde yapılabilmektedir. Sadece 1-2 cm alanda yapılan kesi ile tüm kıllar ve kapsülleri çıkarılmaktadır. Örnek 3 farklı yerde sinüs varsa klasik teknikler gibi o bölgeyi tamamen kesmek yerine sadece bulunan noktalarda 1-2 cm kesiler ile çıkarılır. Uygulama narkoz gerektirmediği için hasta 10 dakika dinlenerek hayatına kaldığı yerden devam eder. Pilonidal Sinüs daha çok genç yaşta çalışan ve okuyanlarda görüldüğü için Mikro Sinüsektomi işiniz ve okulunuza engel olmaz.

Nasıl Yapıldığını İzleyin
Anlatmakla çok fazla bilgi verme imkanımız olmayacaktır. Şimdi dilerseniz aşağıda yer alan Video’da nasıl yapıldığını birlikte görelim. Aynı şekilde bu işi ilk geliştiren hekim Op. Dr. Atilla KAYA’nın anlatımı yer almaktadır.

Mikro Sinüsektomi Hangi Hastanelerde Uygulanıyor?
Uygulanışı hızla yaygınlaşan bu yeni yöntemi İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da bulunan idea kliniklerde bulabilirsiniz. Görev yapan doktorlarımızın tümü alanında tecrübeli Proctoloji (Makat Hastalıkları) uzmanlarından oluşmaktadır.

Aklınıza Takılan Soruları Doktora Sor
Evet arkadaşlar bizim bu konuda aktaracaklarımız bu kadar olup, sizlerin sormak, öğrenmek istediği hususları aşağıda yer alan form yardımı ile iletmeniz halinde doktorlarımız kısa bir süre içinde yanıt verecektir.

3.639 Soru ve Cevap Bulunuyor

Doktora Sor
 1. Hocam bende bel fıtığı var hemde bayadir var ve dün doktora gittim Türkiye’nin en iyi doktoruna bana fıtık var ama ameliyatlik değil dedi benim bu ağrı bacagima vuruyo uyuşuyo ve iki sene önce kıl dönmesi ameliyatı oldum sizce bunin sebebi kıl dönmesi olabilirmi

  1. sanmıyorum.ama kliniklerimizde kıl dönmesi muayenesi ücretsiz.size en yakın kliniğimize gidip kıl dönmesi yönünden değerlendirilebilirsiniz
   Op.Dr.Atilla Kaya

 2. Hocam merhabalar 3 yıl önce klasik dikişli ameliyat oldum ama hala daha bazen ameliyat yerimin orda ansızın kısa süreli keskin bir acı bıcak kesiği gibi bir batma giriyor sizce normal mi nedeni ne olabilir ?

  1. nüks etmiş olabilir.kliniğimizde kıl dönmesi muayenesi ücretsiz gelirseniz durumunuzu değerlendirebiliriz
   Op.Dr.Atilla Kaya

 3. Hocam, kuyruk sokumunda 2 senedir bas parmagimin yarisi kadar sislik var gecen sene bu sislik cok ufaldi fakat sonra tekrar ayni boyuta geldi otururken hafif zorluyor, acimiyor fakat cok nadir kasiniyor, nedeni ne olabilir?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Şikayetiniz kıl dönmesi gibi görünüyor,muayene edip kesin tanı koyabiliriz.

 4. Hocam yeni bel fıtığı ameliyatı oldum ve hep belinin üstüne yatıyorum kuyruk sokumunda bir kızarıklık hissettim kaşınıyo kıl dönmesi olabilirmi
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Temiz ve kuru tutun devam ederse muayene etmek lazım.

 5. Hocam kuyruk sokumunda sanki biraz sol tarafta elime misketten biraz daha küçük bir şişkinlik geliyo ve son3 gündür orda bişeyler olduğunu biliyorum yani ara ara rahatsız ediyo oturmalarım felan sıkıntılı kesin kıl dönmesimi
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Kıl dönmesi gibi görünüyor ama kesin tanı için muayene etmek lazım.

 6. hocam iyi günler ben de geçen yıl bir ağrı oluşmaya başladı şişlik oldu Makat bölgesinde doktora gittim kıl Dönmesi var dedi iltihabı boşalttı ilac verdi kullandim yaklaşık bir yıl sonra tekrar iltihap yaptı ağrı yapıyor illa ameliyat olmam mi gerekiyor ne kadar sürede iyileşirim ve riskleri nelerdir

  1. öncelikle apse tedavisi olmalısınız.apse düzelip doku toparladıktan sonra mikrosinusektomi yöntemi ile tedavinizi yapabiliriz.mikrosinusektomi yöntemi ile tedavi olursanız normal yaşamınıza ara vermeniz gerekmez
   Op.Dr.Ergun Aygören

 7. Hocam 17 yaşındayım. Bayadan beri kaşınıyordu ama yeni farkettim. Peçetede kan izi gördüm. Baktığımda kuyruk sokumunun üstünde çok ufak bir kanama vardı. Merhem sürüp gazlı bez ile kapattım. İlla ameliyat mı gerekiyor bu kendiliğinden geçermi kıl dönmesi mi onu da bilmiyorum ama?
  Op.Dr.Adil Altınsoy
  Anlattıklarınız kıl dönmesi ile uyumlu.0505 119 36 90 whatssap hattımıza net bir resim gönderirseniz yorum yapabilirim

 8. Hocam yas 15 uzun kıl çıktı sadece neden olabilir

  1. kuyruk sokumunda ise kıl dönmesidir.kliniğimizde kıl dönmesi muayenesi ücretsiz ,gelirseniz durumunuzu muayene ile değerlendirip mikrosinusektomi yöntemi ile normal yaşamınıza ara vermeden tedavi edebiliriz
   Op.Dr.Ergun Aygören

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2017 Frontier Theme