Kıl Dönmesi Muayene Randevusu Pilonidal Sinüs Tedavi Ücretleri

Kıl Dönmesi Dereceleri

Kıl dönmesi için bir sınıflama yapılmamıştır ancak 1-2 cm lik şikayet yapmayan basit bir formda olabildiği gibi tedavinin geciktirilmesiyle tüm kalçaya dağılmış onlarca delikten akıntı yapan ileri seviyelerde ve anüsün hemen yanına açılarak fistül denilen başka bir hastalıkla karışan şekilde de karşımıza çıkabilmektedir.

Ayrıca tedavinin gecikmesiyle ortaya çıkan ve acil bir durum olan apse formu da sayılabilir.

371 Soru ve Cevap Bulunuyor

Doktora Sor
 1. Hocam merhaba ben 4 5 yıl önce kuyruk sorunundan kıl dönmesinden ameliyatı oldum şimdi 1 2 yakın kan geliyor sizce yediden mi kıl dönmesi oldu?

  1. Merhaba Osman
   Büyük ihtimalle tekrarlamıştır
   https://www.ideaklinik.com/sanal-muayene-uygulamasi.html
   linkine fotoğraf gönderirseniz değerlendiririz
   Op Dr Adil Altınsoy
   Ankara

 2. Hocam merhaba benim kuyruk sokumumda 1 yıl önce şişlik olustu sonra patladi doktora gittim kil donmesi ameliyat dedim 2 tane delik vardi ve akinti oluyordu simdilerde delikler kapandi ve hic bir agri sikinti ve delik izi kalmadi sizce kendiliginden gectimi yoksa kil donmesi degil miydi ?

  1. siz de apse olmuş iyileşmiş.tekrar apse olabilir.geçirilen her apse hastalığın daha hızlı ilerlemesine ,delik sayısının artmasına ve fistüle neden olabilir.gelirseniz muayene ile değerlendirip mikrosinusektomi yöntemi ile sosyal yaşamınıza ara vermeden tedavinizi yapabiliriz.
   Op.Dr.Adil Altınsoy

 3. Hocam ultrason sonuncunda 25*8 mm boyutta kıl dönmesi tespit edildi bunun için ameliyat olmak gerekir mi? Yaklaşık 2.5 yıldır belli aralıklarla akıntı şişlik vs. Oluyor. Artık yalnızca ağrı oluyor akıntının olduğu delikler kapanmış dedi doktor. Sizce ameliyat olmam gerekir mi yoksa ilaç tedavisi ile giderilebilir mi?
  Op.Dr.Nizan KURTDERE
  İlaçla geçmez ve zamanla büyür,ya ameliyat yada girişimsel tedavi yapılması lazım.www.nizamkurtdere.com da ayrıntılı bilgiler var.

 4. Benimkinden birkaç ay geçti doktora ilk olduğu zaman gittim bana ailenden onay al gel ameliyat ol dedi ben tamam dedim ama daha gitmedim bu mesele daha 2017 temmuz sonları oldu doğrusu bana git deliğin etrafındaki kılları al dedi bende korktum yani bana kesersen ya yeniden kıl dönmesi olursa diyenler oldu bende korktum ve Suan kan bile geliyo ne yapmalıyım

  1. kıl dönmesinde genel hijyene dikkat eder ve bölgeyi temiz tutar,kıllardan arındırırsan hastalık tekrarlamaz.gelirseniz muayene ile değerlendirip mikrosinusektomi yöntemi ile tedavinizi yapabiliriz
   Op.Dr.Atilla Kaya

 5. Ben bugün doktora gittim kuyruk sokumunda sadece delik vardı akıntı şişlik,ağrı vs.yok ama doktor ameliyat gerekli değil seni rahatsiz etmiyosa beklemelisin dedi ne kadar doğru büyümeden ameliyat olmam gerekmiyor mu ?

  1. beklemen doğru değil.hastalığın ilerlemesine neden olur,apse oluşabilir,apse hastalığın daha hızlı ilerlemesine ve fistül oluşmasına neden olabilir.gelirseniz durumunuzu muayene ile değerlendirip mikrosinusektomi yöntemi ile normal yaşamııza ara vermeden tedavinizi yapabiliriz.
   Op.Dr.atilla Kaya

 6. Hocam merhaba aşa yukarı 3 4 haftadır, bir akıntı var kuyruk sokumumda ama hastaneye gittim cerahhi doktor şuan yok dediler hep bende fazla önemsemedim ama kuyruk sokumunda bir telik var ve etrafı siyahlasmıs bir arkadaşım kıl dönmesi olabilir dedi banada öyle geliyor ama utancımdan kimseye diyemiyorum ameliyat olmayada çekiniyorum tavsiyeniz nedir?
  Dr.Nizam KURTDERE
  En kısa zamanda muayene edip kesin tanı konur ne yapılacağına o zaman karar verilir.

 7. Kıl dönmesi şikayeti ile gittim ufak bir şişlik vardı kuyruk sokumumda doktor operasyona gerek olmadığını bölgeyi temiz tutmam gerektiğini söyledi tüy dökücü krem ile temizledim fakat şunu merak ediyorum kendi kendine oradaki giriş deliği kapanıyor mu herhangi bir akıntı kanama durumuda söz konusu değil
  Dr.Nizam KURTDERE
  Giriş deliği varsa kapanmaz ve zamanla büyür,bizim tercihimiz küçükken tedavi etmek,böylece daha küçük cerrahi müdahale daha az iz kalır ve çabuk iyileşir.

 8. Merhaba benim 2 yıl önce kuyruk sokumu kemiğimin orda abse oluştu baya ağrılı doktor kıl dönmesi dedi ama önce abse boşaltildi 1 hafta sonra kontrole gittim ultrason çekildi hiç bir şey kalmamış temizlenmis dedi doktor ve sürekli ağrı yapıp şişti geri indi bu 2 senedir böyle devam ediyor gitmeye korkuyorum ya çok büyüyüp yayıldiysa

  1. 2 yıl uzun bir süre ,bu süreçte delik sayısı artmış olabilir.muayene ile değerlendirilip tedavi olmanızda fayda var.tedavi olmadan mikrosinusektomi yöntemi ile tedavi yapan kurumları araştırmalısınız
   Op.Dr.Ergun Aygören

 9. Hocam merhaba ben 1.5ay önce kıl dönmesi ameliyatı oldum akintim var hala ve küçük bir delik oluştu ameliyat yerinde bu kadar kısa sürede nuks etmesi normal mi ne yapmam gerekir ?

  1. iltihap vb olabilir.kontrole gitmelisiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2017 Frontier Theme