Ana Sayfa / Kıl Dönmesi Tedavisi Bilgileri / Mikro Sinusektomi Ameliyatı

Mikro Sinusektomi Ameliyatı

Makat hastalıkları arasında daha çok 15-35 yaş arası erkekleri etkileyen etkileyen bir hastalık Pilonidal Sinus yada bizim bildiğimiz ismiyle Kıl Dönmesi ile bir ömür geçirmek mümkün değildir. Mutlaka bilimsel yöntemlerle tedavi edilmesi gerekmekte olup, tek çözüm yolu ise Kıl Dönmesi ameliyatları ile mümkündür. Günümüze kadar yaklaşık 20 farklı teknik denenmiş olup, geçmişte kalan klasik yöntemler insanlarda korkuya neden olmuştur. Fakat geçen süreçte geliştirilen Mikro Sinüsektomi gibi yöntemler klasik ameliyatlara göre çok büyük farklı bulunmaktadır.

Kıl Dönmesi Ameliyatı

Mikro Sinüsektomi Ameliyatı Nedir?
Kıl Dönmesi tedavisi için geliştirilen en başarılı yöntemlerden biri olup, Bascom yönteminin modifiye ve geliştirilmiş halidir. Sadece 10 dakika gibi kısa bir sürede Pilonidal Sinus probleminden kurtulup, hastanede yatma ve iş gücü kaybı yaşamadan hayatınıza kaldığınız yerden devam edersiniz. Aynı zamanda yüzüstü yatma ve pansuman gerekmez.

Mikro Sinüsektomi Nasıl Yapılır?
Hemen hemen tüm kıl dönmesi hastalarında (Çok ileri derece olanlar hariç) uygulanmakta olup, muayene ile tespit edilen kıl yumağının olduğu yerde 2×2 cm alanda yapılan kesi ile cilt altında biriken kıl yumağı kılları saran kapsülü ile birlikte çıkarılmaktadır. Cerrahi dikiş ile dikilmesi nedeniyle kolay kolay kıl dönmesi ameliyatı olduğu anlaşılmaz.

Hastane Yatma ve İş Gücü Kaybı Yok
Yukarıda yer alan video’da izlemiş olduğunuz yöntemle tedavi olan hastalar İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa IDEA Klinik sadece 10 dakika süren operasyon sonucu hastamızı 15 dakika salonda istirahat etmesini sağlıyoruz. Bu süre sonunda hastamızı son kez kontrol ederek hayatına kaldığı yerden devam etmesi için gönderiyoruz. Mikro Sinüsektomi ameliyatı olan kişi evine, işine, okuluna yada tatiline kaldığı yerden devam edebilir. Kişinin yanında refakatçi getirmesine gerek olmayıp, dilerse aracını kendisi kullanabilir. Klasik ameliyatlarda ise hasta en az 1 hafta hastanede yatması gerekli olup, ayrıca 2 ay kadar evinde istirahat etmesi gerekmektedir.

Pansuman Yaptırmanıza Gerek Yoktur
Klasik ameliyatlarda hastalar günlük olarak pansuman yaptırmaları gerek olup, bu uygulama yaranın iyileşmesi sürecinde 6 ay kadar uygulanır. Mikro sinüsektomi ile tedavi olanların ise pansuman yaptırmaya hiç bir şekilde gerek olmayacaktır.

Mikro Sinüsektomi Fiyatı Ekonomik Olup, SGK Geçerlidir
IDEA Klinik Kıl Dönmesi Tedavi Merkezi (İstanbul, Ankara, Bursa ve İzmir’de) bulunan kliniklerinde muayene ücretsiz olup, tedavi ücreti ise SGK anlaşması kapsamında %50 indirimli yapılmaktadır.

Ameliyat Proctoloji Uzmanları Tarafından Yapılır!
Makat hastalıkları konusunda en az 20 yıllık tecrübeye sahip olan IDEA Klinik Doktorları genel cerrahi uzmanları olup, aynı zamanda Proctoloji konusunda binlerce tedaviye imza atmış isimlerden oluşmaktadır. Op. Dr. Atilla KAYA, Op. Dr. Seher ŞİRİN, Op. Dr. Demet AGRAS, Op. Dr. Nizam KURTDERE, Op. Dr. Adil ALTINSOY hizmet vermektedir.

Mikro Sinüsektomi Yapan Hastaneler
Yurt dışında en çok uygulanan kıl dönmesi tedavi yöntemlerinden biri olan Mikro Sinusektomi Türkiye’de uygulanışı hızlıca yaygınlaşmaktadır. İstanbul, Bursa, Ankara ve İzmir’de yaşayanlar Idea kliniklerinden yararlanabilirsiniz.

Kıl Dönmesi Ameliyatı İzle
Yukarıda özetle anlatmaya çalıştık ama yeterli olmayacaktır. En iyisi aşağıda yer alan video’da mikro sinüsektomi ve klasik ameliyatlar ile kıyaslamasını sonuna kadar izlemenizi rica ediyoruz.

Kliniklerimiz sizlere daha iyi hizmet verebilmek için randevulu çalışmakta olup, muayene ve tedavi işlemleri için telefon ve İnternet üzerinden online randevu almayı unutmayınız.

Yazar Kıl Dönmesi Uzman

56 Yorumlar

 1. Hocam iyi günler bendede kuyruk sokumunda yaklaşık 7 yıldır kıl dönmesi var hem işim gereği hemde korktuğum için doktora dahi gitmedim 6 ya yakın delik var bu tedavi den yararlanma bilirmiyim

  • Kıl Dönmesi Uzman

   Kliniklerimizde kıl dönmesini mikrosinusektomi, sinusotomi ve lazer yöntemi ile tedavi ediyoruz. 05426210888 nolu telefondan size en yakın kliniğimizi öğrenip muayene ve tedavi için gelebilirsiniz. Kliniklerimizde muayene ücretsizdir.bu yöntemlerle tedavide normal yaşamınıza ara vermeniz gerekmez
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 2. Hocam merhabalar.
  5-6 senedir kıl dönmes mevcut.
  Ortalama 3 4 adet delik acildi.
  Korkumdan dolayi hicbir sekilde ameliyat olmadim.
  Acaba 5-6 seneye ragmen bu işlemi banada uygulayabilir misiniz?

  • Kıl Dönmesi Uzman

   Uygulanabilir. 05426210888 nolu telefondan extra bilgi ve randevu alabilirsiniz. Gelirseniz muayene ile değeelendirip ister ikrosinusektomi istee laser ile tedavinizi yapabiliriz.
   Op. Dr. Atilla Kaya

 3. nisan ayı içerisinde kuyruk sokumumda ağrı oluştu yürümekte bile zorlanıyordum. Antibiyotik tedavisi ve Kuyruksokumuma bistüri ile kesi atılarak iltihap akıtıldı. Şimdi ise ufak boncuk gibi şişlik var. Geriye doğru yaslanmadak otururma isem hiç bir sıkıntı olmuyor, ama geriye doğru tam oturamıyorum. Bu işlemin (Memurum) Mikro Sinüsektomi’nin toplemda ne kadar ücret tutacağını,aynı gün normal hayatıma dönebilecekmiyim ağrısız olarak ve bu işlemi yaparken nasıl bir anestezi yöntemi kullanacaksınız konuları hakkında bilgi almak istiyorum.

  • Kıl Dönmesi Uzman

   mikrosinusektomi yöntemi ile tedavi de normal yaşamınıza ara veemeniz gerekmez,aynı gün işinize dönebilşrsiniz.lokal anestezi altında twdavi yapıyoruz.diğer bilgiler ve ranxevu için lütfen 05426210888 nolu telwfondan bilgi alınız.
   Op.Dr.Atilla Kaya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Whatsapp Destek
İletişim Bilgilerimiz