Kıl Dönmesi Muayene Randevusu Pilonidal Sinüs Tedavi Ücretleri

Kıl dönmesinin olduğu alan genişçe çıkarılır oluşan boşluk kendi haline dolmaya bırakılır.Boşluk alttan dolarken aynı anda ciltle kapanır bu süre zarfında rutin pansumanlar yapılır.Yeni oluşan cilt kılın batmasına karşı daha dirençli olduğundan tekrar kıl dönmesi olma ihtimali diğer ameliyatlardan azdır.
AVANTAJLARI:
-Ameliyatlar arasında en az tekrarlayan tedavi şekillerinden biridir ( % 5 )
-Cerrah açısından kolay uygulanan bir tekniktir.
-Diğer ameliyatlardan kısa sürer ( 20-25 dakika)
-Bölgesel uyuşturmayla yapılabilir.
– Hasta açık yara olmasına rağmen 4-10 günde işine dönebilir
-Her vakaya uygulanabilir.

DEZAVANTAJLARI:

-İş gücü kaybı fazladır
-3-6 ay pansuman gerektirir
-Yataklı tedavi kurumu gerektirebilir.
-Ağrı fazladır.
-Geniş yara izi kalır.
– Yüzde yüze yakın ihtimalle iltihap gelişir ama genellikle ciddi sorun yaratmaz
-İltihaba bağlı aylarca akıntı ve koku olur.
-Ameliyat sonrası erken dönemde kanama olabilir.
-Ameliyat sonrası zorunlu yatış pozisyonu gerekir.

Ameliyat öncesi 1 ayda kapanır densede tam kapanmanın 6 ayı bulabileceğinizi bilmelisiniz. Bu süre zarfında günlük pansuman yapılsa dahi pansumandan 5-6 saat sonra kötü kokular yayılmaya başlar ve giderek artar.

Peki bu kadar olumsuzlukları varken neden hala bu yöntem uygulanıyor? sorusu akla gelmektedir. Aslında haklı bir sorudur ama kendi içinde mantığı vardır. Şöyle ki; kıl dönmesi tedavisi için 15 den fazla tekik uygulanmaktadır, tedavi için gidilen cerrah hangi tekniği biliyorsa her hastaya aynı tekniği uygular. Bu mantıkla yaklaşıldığında onlarca hastalığın ameliyatlarını yapan genel cerrahtan değilde sadece bölge hastalıklarına yoğunlaşmış proktoloji uzmanından hizmet almak akıllıca olur. Bütün hastalıklarda olduğu gibi az sayıda hastalığın tedavisine spesiyalize olmuş doktorların tecrübe ve teknolojik birikimleri daha iyidir.IDEA Klinik altı şubesinde de kıl dönmesi ameliyatlarının tümünü bilen ve hasta için en doğru yöntemi uygulayabilen proktoloji uzmanları hasta kabul etmektedir. Genel olarak değerlendirildiğinde hasta açısından bir çok avantaja sahip çağdaş yöntemler olan bascom procedure, mikro sinüsektomi, pit picking ve sinüsotomi uygulanmaktadır. Klasik yöntemleri gerektirecek kadar ileri vakalarda klasik yöntemlerin en başarılısı karidakis ameliyatını tercih etmektedirler. Çağdaş tekniklerin uygulanamayacağı kadar ileri düzey hastaların oranı % ondan daha azdır yani hastalarımızın % 90 dan fazlası çağdaş tekniklerle ameliyat edilebilmektedir. Gittiğiniz klinikte “size mikro sinüsektomi olmaz flap gerekir” dendiyse bunu mutlaka mikro sinüsektomi yapmayı bilen bir doktora onaylatmalısınız. Yoks agereksiz yere büyük bir ameliyat olursunuz.

Açık Bırakma Tekniği İle Ameliyat Olanlar; Eğer bir şekilde tedavi yöntemleriyle ilgili araştırma yapmaya devam ederler ve çağdaş yöntemler olan Bascom ameliyatı, mikro sinüsektomi, pit picking, sinüsotomi gibi tedavilerin de olduğunu gördüklerind kafalarını vuracak taş ararlar. Siz siz olun interneti doğru kullanın ve iyi araştırın. Her tekniği gösteren videolar youtube, dailimotion, vimeo gibi sitelerde var, üşenmeyin onları izleyin ve en çok aklınıza yatan tekniği uygulaya hekime ulaşmaya çalışın. Yoksa 6 ay pansuman yaptırtmak sizi hayattan bezdirebilir.

729 Soru ve Cevap Bulunuyor

Doktora Sor
 1. Hocam merhabalar , Bana kıl dönmesi teşhisi ile 2 ay önce kristarilize fenol yöntemi uygulandı ilkinde işlemden sonra iltihap kaptı temiz tutmama rağmen, 2 kez tekrar temizlenip uygulandı ama hala şiddetli ağrı ve yer yer kaşıntı oluyor .teşhia konulduğunda sadece ağrı şikayeti ile gittim hiçbirşekilde şişlik iltihap yoktu , ama ağrım çok oluyor hala yine şişlik iltihap yok , resmen oturduğumda kalkmakta zorlanıyorum na önerirsiniz süreçte

  1. Muayene ile değerlendirmek gerekir.normal de oluşan kesecik çıkarılmadan tedavi edilemez,fenol geçici rahatlama sağlayabilir.biz kliniklerimizde kıl dönmesini mikrosinusektomi yöntemi ile tedavi ediyoruz,normal yaşamınıza ara vermeniz gerekmiyor.

 2. Bende kıl dönmesi var 2 dr gittim ikiside açık bıkakırız dedi ben kapalı istiyorum sizce hangisi daha iyi

  1. Açık yöntemle tedavi nüks oranı yüksek ve bakımı zor bir yöntem.kliniklerimizde kıl dömmesi muayenezi ücretsiz,gelirseniz durumunuzu değeelendirip normal yaşamınıza ara vermenizi gerektirmeyen MİKROSİNUSEKTOMİ yöntemi ile tedavinizi yapabiliriz.05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz.

 3. Kıl dönmesi ameliyatı oldum acık bırakıldı aradan 4 ay gecti baya kapandı tam kapanmadan futbol oynayabilirmiyim bi zararı olurmu

  1. Doktorunuzun önerisini almalısınız

 4. Merhaba hocam kıldönmesi ameliyatı oldum acık bıraktılar 1hafta oldu ameliyat olalı yara baya bir derin banyo ne zaman yapabilirim

  1. doktorunuza sormalısınız.kıl dönmesi ameliyatlarından sonra daha kısa sürede iyileşmeyi sağlamak için yapılması gerekenleri şu linkte bulabilirsiniz.https://www.sehersirin.com/kil-donmesi-ameliyati-sonrasi-neler-yapilmal

 5. açık yarada akıntı normaldir.bakımına çok özen göstermelisiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sahibi: Doğa Niyazi AKÇA - [email protected] --- Yönetici Webmaster Ahmet ENGİN - [email protected]

Sizi Aramamızı İster misiniz?