Ana Sayfa / Op. Dr. Atilla Kaya

Op. Dr. Atilla Kaya

Merhaba, ben Doktor Atilla Kaya, 1993 yılından beri genel cerrahi ve medikal estetik uzmanı olarak hizmet veriyorum. Kıl dönmesi ameliyatları arasında uygulanma oranı hızla yaygınlaşan, Mikro Sinüsektomi yöntemini geliştiren kişiyim. İstanbul Bakırköy'de Mikro Sinüsektomi yöntemi ile kıl dönmesi tedavileri gerçekleştiriyorum. Bana ulaşmak için 0212 572 72 65 numaralı telefonu kullanabilirsiniz.

Kıl Dönmesinden Korunmak İçin Alınması Gereken 5 Önlem

Kıl dönmesi korunma yolları

Alacağınız basit önlemler sizi kıl dönmesi riskine karşı ciddi anlamda koruyabilir. Tabii ki %100 korunma sağlayamaz. Bu kapsamda yapılması gereken en önemli husus kişisel temizlik alışkanlığıdır. Yapılan birçok bilimsel araştırmada yetersiz hijyen kıl dönmesi nedeni olarak gösterilmektedir. Aynı şekilde oturarak çalışan ya da uzun süre araç kullananlar oturma düzeninde bazı değişikliklere imza atması gerekir. Bir diğer önemli husus ise fazla kilo ya da obezite gibi olmaması gereken bir durum varsa ki sağlıklı beslenme ve spor alışkanlığı ile zayıflamamız gerekir. Daha fazla detay ve sormak istediğiniz sorular için yazıya göz atınız.

Devamını Oku »

Kıl Dönmesi Vücudun Neresinde Olur?

Pilonidal sinüs risk yerleri

Kuyruk sokumu başta olmak üzere vücudun bir çok yerinde pilonidal sinüs problemi görülmektedir. Tabii ki yüz, bacak ve koltuk altı gibi alanlarda görülenin kıl batması olduğunu unutmayın. Kıl dönmesi en sık sakrokoksigeal dediğimiz kuyruk sokumu bölgesinde görülür. Devamında ise göbek deliği ve bazı mesleklere bağlı olarak, özellikle berberlerin ellerinde müşterilerin saçlarının neden olduğu interdigital pilonidal sinus oluşabilir.

Devamını Oku »

Kıl Dönmesi Neden Olur?

Kıl dönmesi nedenleri

Sorusuna birden fazla yanıt verilebilir; çünkü sorunun nedeni tam olarak bilinmemektedir. Uzmanlar yaptıkları araştırmalar ile muhtemel kıl dönmesi risklerini ortaya koymaktadır. Riskler arasında ise uzun süre (6 saat ve daha faz) oturmak, oturarak çalışmak, araç kullanmak ilk sırada yer almaktadır. Buna ek olarak fazla kilolu, kıllı olmak yine önemli etkenlerden biridir. Tabii ki yetersiz hijyen (haftada 2'den az banyo yapmak) maalesef riskler arasında yer almaktadır.

Devamını Oku »

Belirtileri nedir, nasıl anlaşılır?

Kıl Dönmesi Belirtileri

Hastalığın ilk zamanları neredeyse hiç bir şikayeti olmadığını belirterek başlamak istiyorum. Erken teşhis için kuyruk sokumunda delik olup, olmadığına bakmak gerekir. Çünkü cilt altına giren kıllar kuyruk sokumu bölgesinde bir ya da birden fazla giriş deliği oluşturmaktadır. Bunu görmek için doktora gelmek gerekmez. Ev halkından biri de çok rahat fark edebilir. Makatta Kötü Kokulu Akıntı Başlar Tabii ki kimse kuyruk sokumu bölgemde delik var mı? Diye maalesef çok önemsemez. Bu nedenle genelde makatta akıntı problemi ile fark edilir. Vücut deri altındaki kılları yok etmek için sıvı salgılar. Bu sıvı ise giriş deliklerini kullanarak cilt dışına çıkar. Kötü kokar ve iç çamaşırda hafif ıslaklığa neden olur. Ağrı, Şişlik, Apse, Ateşlenme Akıntı olması korkutucu değildir. Asıl akıntının kesilmesi korkutucu olur. Çünkü akıntının kullandığı delik tıkanması ile birlikte akıntı dışarı çıkamaz ve deri altında birikmeye başlar. Mikropların bulaşması ile birlikte apse haline gelir. Ağrı, şişlik, kızarıklık ve ateşlenme sıkça görülür.

Devamını Oku »
Whatsapp Destek
İletişim Bilgilerimiz