Kıl Dönmesi Muayene Randevusu Pilonidal Sinüs Tedavi Ücretleri

Mikro Sinusektomi Ameliyatı

Makat hastalıkları arasında daha çok 15-35 yaş arası erkekleri etkileyen etkileyen bir hastalık Pilonidal Sinus yada bizim bildiğimiz ismiyle Kıl Dönmesi ile bir ömür geçirmek mümkün değildir. Mutlaka bilimsel yöntemlerle tedavi edilmesi gerekmekte olup, tek çözüm yolu ise Kıl Dönmesi ameliyatları ile mümkündür. Günümüze kadar yaklaşık 20 farklı teknik denenmiş olup, geçmişte kalan klasik yöntemler insanlarda korkuya neden olmuştur. Fakat geçen süreçte geliştirilen Mikro Sinüsektomi gibi yöntemler klasik ameliyatlara göre çok büyük farklı bulunmaktadır.

Kıl Dönmesi Ameliyatı

Mikro Sinüsektomi Ameliyatı Nedir?
Kıl Dönmesi tedavisi için geliştirilen en başarılı yöntemlerden biri olup, Bascom yönteminin modifiye ve geliştirilmiş halidir. Sadece 10 dakika gibi kısa bir sürede Pilonidal Sinus probleminden kurtulup, hastanede yatma ve iş gücü kaybı yaşamadan hayatınıza kaldığınız yerden devam edersiniz. Aynı zamanda yüzüstü yatma ve pansuman gerekmez.

Mikro Sinüsektomi Nasıl Yapılır?
Hemen hemen tüm kıl dönmesi hastalarında (Çok ileri derece olanlar hariç) uygulanmakta olup, muayene ile tespit edilen kıl yumağının olduğu yerde 2×2 cm alanda yapılan kesi ile cilt altında biriken kıl yumağı kılları saran kapsülü ile birlikte çıkarılmaktadır. Cerrahi dikiş ile dikilmesi nedeniyle kolay kolay kıl dönmesi ameliyatı olduğu anlaşılmaz.

Hastane Yatma ve İş Gücü Kaybı Yok
Yukarıda yer alan video’da izlemiş olduğunuz yöntemle tedavi olan hastalar İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa IDEA Klinik sadece 10 dakika süren operasyon sonucu hastamızı 15 dakika salonda istirahat etmesini sağlıyoruz. Bu süre sonunda hastamızı son kez kontrol ederek hayatına kaldığı yerden devam etmesi için gönderiyoruz. Mikro Sinüsektomi ameliyatı olan kişi evine, işine, okuluna yada tatiline kaldığı yerden devam edebilir. Kişinin yanında refakatçi getirmesine gerek olmayıp, dilerse aracını kendisi kullanabilir. Klasik ameliyatlarda ise hasta en az 1 hafta hastanede yatması gerekli olup, ayrıca 2 ay kadar evinde istirahat etmesi gerekmektedir.

Pansuman Yaptırmanıza Gerek Yoktur
Klasik ameliyatlarda hastalar günlük olarak pansuman yaptırmaları gerek olup, bu uygulama yaranın iyileşmesi sürecinde 6 ay kadar uygulanır. Mikro sinüsektomi ile tedavi olanların ise pansuman yaptırmaya hiç bir şekilde gerek olmayacaktır.

Mikro Sinüsektomi Fiyatı Ekonomik Olup, SGK Geçerlidir
IDEA Klinik Kıl Dönmesi Tedavi Merkezi (İstanbul, Ankara, Bursa ve İzmir’de) bulunan kliniklerinde muayene ücretsiz olup, tedavi ücreti ise SGK anlaşması kapsamında %50 indirimli yapılmaktadır.

Ameliyat Proctoloji Uzmanları Tarafından Yapılır!
Makat hastalıkları konusunda en az 20 yıllık tecrübeye sahip olan IDEA Klinik Doktorları genel cerrahi uzmanları olup, aynı zamanda Proctoloji konusunda binlerce tedaviye imza atmış isimlerden oluşmaktadır. Op. Dr. Atilla KAYA, Op. Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS, Op. Dr. Nizam KURTDERE, Op. Dr. Adil ALTINSOY hizmet vermektedir.

Mikro Sinüsektomi Yapan Hastaneler
Yurt dışında en çok uygulanan kıl dönmesi tedavi yöntemlerinden biri olan Mikro Sinusektomi Türkiye’de uygulanışı hızlıca yaygınlaşmaktadır. İstanbul, Bursa, Ankara ve İzmir’de yaşayanlar Idea kliniklerinden yararlanabilirsiniz.

Kıl Dönmesi Ameliyatı İzle
Yukarıda özetle anlatmaya çalıştık ama yeterli olmayacaktır. En iyisi aşağıda yer alan video’da mikro sinüsektomi ve klasik ameliyatlar ile kıyaslamasını sonuna kadar izlemenizi rica ediyoruz.

Kliniklerimiz sizlere daha iyi hizmet verebilmek için randevulu çalışmakta olup, muayene ve tedavi işlemleri için telefon ve İnternet üzerinden online randevu almayı unutmayınız.

Updated: 17 Haziran 2017 — 10:24

53 Yorumlar

Yorum Yap
 1. nisan ayı içerisinde kuyruk sokumumda ağrı oluştu yürümekte bile zorlanıyordum. Antibiyotik tedavisi ve Kuyruksokumuma bistüri ile kesi atılarak iltihap akıtıldı. Şimdi ise ufak boncuk gibi şişlik var. Geriye doğru yaslanmadak otururma isem hiç bir sıkıntı olmuyor, ama geriye doğru tam oturamıyorum. Bu işlemin (Memurum) Mikro Sinüsektomi’nin toplemda ne kadar ücret tutacağını,aynı gün normal hayatıma dönebilecekmiyim ağrısız olarak ve bu işlemi yaparken nasıl bir anestezi yöntemi kullanacaksınız konuları hakkında bilgi almak istiyorum.

  1. mikrosinusektomi yöntemi ile tedavi de normal yaşamınıza ara veemeniz gerekmez,aynı gün işinize dönebilşrsiniz.lokal anestezi altında twdavi yapıyoruz.diğer bilgiler ve ranxevu için lütfen 05426210888 nolu telwfondan bilgi alınız.
   Op.Dr.Atilla Kaya

 2. 10 gün önce kil donmesi rahatsızlığım oldu fındık büyüklüğünde apse oluştu apse ‘yi boşalttı ilaç ve kremle apseyi kuruttu doktor bey ameliyat olmamı söyledi kısa süre içinde ne yapmaliyim

  1. Kıl dönmesi ailesinden sonra dokunun tam iyileşmesi için 1 ay kadar beklemeniz gerekir. Bu süreçte temizliğinize çok dikkat edin, bölgeyi her gün yıkayın, Tekrar iltihap gelişmesin. Erken dönemde ameliyat olursanız doku tam toparlamadığı için enfeksiyon riski oluyor ve iyileşme geçiriyor. Bu arada tedavi yöntemlerini araştırın. Biz kliniklerimiz de kıl dönmesi tedavisini mikrosinusektomi yöntemi ile yapıyoruz. Anestezi, yatak istirahatı, pansuman ve işinize ara vermenizi gerektiriyor. 05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz

 3. Merhaba benim apse boşaltma işlemi devlet hastanesinde gerçekleşti 2 3 hfta sonra ameliyat dediler fakat ben ameliyat olup uzun süre yatma şansım yok bana yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Mikrosinusektomi yöntemi ile normal yaşamınıza ara vermeden tedavi edebiliriz.05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz

 4. 2 sene önce bu sıkıntıdan dolayı ameliyat olmuştum ve sonrası çok sıkıntılı bir dönemdi fakat o zamanlar bu yöntemi bilmiyordum. 2 sene sonunda dikiş izinin yerinde tekrar oluştu. Biraz sızlamasından dolayı farkettim. Merak ettiğim soru şu deliklerden çıkan çok belli 2 3 kıl var sizce onları deriyi yumuşatarak çekip almalı mıyım? Almazsam veya alırsam bir sıkıntı oluşur mu? Umarım cevap verirsiniz şimdiden teşekkürler

  1. Altta kılların yerleştiği kerecik vardır asıl onun çıkarılması gerekir. Sizin o kılları almanız enfeksiyon apse riskini arttırır, Size en yakın kliniğimize gelirseniz mikrosinusektomi yöntemi ile tedavinizi yapabiliriz

 5. Merhaba,
  12 Ekim 2018 Cuma günü sayın Dr.Ali Rıza Şahap Barlas’a ameliyat oldum. Kıl dönmesi vakası doktor beyin bildirimine göre en az 20 yıl önce gerçekleşmiş,şu an 40 yaşındayım. Herhangi bir şekilde kıl dönmesi olduğunu 1 ay öncesine kadar hissetmemiştim, akıntılar başlayınca fark ettim. Araştırmalarım sonucu mikro sinüsektomi yöntemine karar verdim. Doktor Bey ilk muayenede açıklamalarıyla beni detaylı şekilde bilgilendirdi ve bu açıklamalar ameliyat kararı almamda etkili oldu. Tabi yılların getirdiği etkiyle normal mikrosinüsektomi ameliyatlarına göre x2 denebilecek bir kesi sözkonusu olacağından genel anestezi yapıldı (kas gevşetici kullanılmadan). Operasyon 20 dk sürdü. 16:30’da ameliyathaneye girdim, 18:00’de tekrar ayıldım ve odaya yerleştim. 20:00 gibi hastaneden ayrıldım,aracı ben kullanmadım ama oturmada büyük bir sıkıntı yaşamadan 1,5 saatlik yolu araba seyahat halinde geçirdim. ilk gün olan Cumartesi hafif yanma şeklinde bir his oluşuyordu, tam dik oturmadım gün boyu evde yan yattım. Ameliyat sonrası en ufak bir ağrı kesici dahi kullanmadım. Sadece doktor beyin yazıdığı antibiyotiği kullandım.Pazar günü ise koltukta dik konumda oturmada da problem yaşamadım. Pazartesi muayeneye giderken 1,5 saat kadar arabayı ben kullandım. Pansumanı değiştirip bant ebatları küçültülünce oldukça rahatladım. En ufak bir yanma hissi de kalmadı, demek ki pansuman baskı yapıyormuş onun etkisiyle hafif yanma hissi oluşmuş. Allah kimsenin başına vermesin ama şu aşamada bu yöntem üzerine tanımam. Daha önce klasik yöntemlerle ameliyat olanlar benle acır gözlerle konuşmaya başladılar ama bunları anlatınca şok oldular.Doktor beyin ellerine sağlık, güven veren bir doktor.herkese şiddetle tavsiye ederim.

 6. Merhabalar hocam dün itibariyle kuyruk sokumumun hafif yanında şişlik fark ettim. Fakat benim ki kuyruk sokumunun yanında acaba bende kıl dönmesi olabilir mi? Muayene olmam gerekir mi yoksa bir kaç hafta beklemelimiyim? Çünkü spor yaparken bir ağrı girmişti bende pek önemsemedim ve akşam eve gittiğimde far ettim.

  1. muayene ile değerlendirmek gerekir,kıl dönmesi düşündürüyor,apse varsa apse tedavisi,uygunda mikrosinusektomi yöntemi ile kıl dönmenizi tedavi edebiliriz
   Op.Dr.Ergun Aygören

 7. merhabalar,10 yılı aşkın süredir sanırım kıl dönmesi problemim var sanırım diyorum çünkü hiç doktora gitmedim.10 yıl önce ilk hissettiğim kuyruk sokumumda oluşan bi şişlikti sonra iltahap aktı ve 10 sendir ara ara bu durumu yaşayarak hayatım sürdürdüm.Artık son günlerde bir delik varmış gibi hissediyorum bi sıvı oluşuyo sürekli ama kokusuz bi sıvı ne önerirsiniz bu yöntem ile bende bu durumdan kurtulabilirmiyim. pansuman ve yara iyileşme süreci gerçekten korkutuyo, mikrosinusektom tedavisi banada uygulanır mı?

  1. uygulanabilir.gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz
   Op.Dr.Seher Şirin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.