Kıl Dönmesi Tedavi Merkezi  Medical Art Kıl Dönmesi Tedavi Merkezi  Plonidal Sinüs Kliniği
kıl dönmesi Ücreti

Tedavi Ücretleri Ne Kadar?

Kıl Dönmesi Tedavi Ücretleri

Türkiye’nin en gelişmiş Proctoloji (makat hastalıkları) tedavi merkezi IDEA Klinik Türkiye’de bir ilke imza atarak sabit ve şeffaf fiyat uygulamasına devam ediyor. Tüm hastalara ücretsiz muayene imkanı sunan kurum aynı zamanda kıl dönmesi tedavi ücretlerini İnternet sitesinde yayınlayarak tedavi sonrasında ne kadar ücret ödeyeceğinizi biliyorsunuz. Bunu yapan nadir sağlık merkezlerinden biri olup, fiyatlara geçmeden önce Pilonidal Sinüs tedavisinde uyguladığımız tedavi yöntemlerine bakmak istiyorum. Idea klinik İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da yer alan tüm kliniklerinde bu alanda deneyimli Proktoloji uzmanları görev yapmaktadır. Tedavi yöntemleri olarak ise başta Mikro Sinüsektomi olmak üzere Sinüsotomi ve Karidakis gibi yöntemler uygulanmaktadır.

Ameliyat Fiyatları

Mikro Sinüsektomi
Yazının giriş kısmında da belirtildiği gibi kliniklerimizde en çok uygulanan ameliyat yöntemlerinden biri Mikro Sinüsektomi olup, IDEA Bakırköy Kliniği doktorlarından Op. Dr. Atilla KAYA’nın geliştirdiği bir yöntemdir. Uygulanışı ülke genelinde hızla yaygınlaşmakta olup, sadece 1-2 cm alanda yapılan kesi ile cilt altındaki sinüs onu saran kapsül ile çıkarılmaktadır. Sadece 5 dakika gibi kısa bir sürede yapılır, narkoz gerekmez. Narkoz gerekmediği için kişi hastanede yatma ve iş gücü kaybı gibi sorunlarla karşı karşıya kalmaz. Mikro Sinüsektomi tedavi ücreti SGK mensubu (SSK, Bağkur, Emekli Sandığı, TSK Personeli vs ) olanlar için 980 TL olup, SGK güvencesi olmayanlardan ise 1960 TL ücret alınmaktadır.

Sinüsotomi
Sağlık alanında yeniliklere imza atmaya devam ediyoruz. Op. Dr. Atilla KAYA’dan sonra farklı bir tedavi yöntemine Şişli Kliniği hekimlerinden Op. Dr. Nizam KURTDERE imza atmıştır. Ameliyatsız tedavilerde en gelişmiş yöntem olan bilinen Sinüsotomi giriş ve çıkış deliklerinin genişletilmesi ile birlikte cilt altında yer alan kılların ve onu saran kapsülün küret ile temizlenmesini amaçlamaktadır. Yine aynı şekilde narkoz ve ameliyathane ortamı olmadan yapılan Sinüsotomi ücretleri SGK mensubu hastalar için 980 SGK mensubu olmayanlar için yine 1960 TL olarak ödeyebilirsiniz.

Hastanede Yapılan Çok İleri Derece Kıl Dönmesi Ameliyatları
Yaptığımız Mikro Sinüsektomi uygulaması hastaların %95 gibi büyük bir bölümünde uygulanmaktadır. Fakat çok çok ileri derece olan hastalarda uygulanmadığı ve ameliyathane ortamında klasik uygulama gerektirdiği için doktorlarımız bu sefere uygulamayı anlaşmalı olduğumuz hastanelerin ameliyathanesinde yapmaktadır. Doktor tecrübesi ve seçimine bağlı olarak genelde Karidakis yöntemi uygulanmaktadır. Dışarıda hastanede yapılan kıl dönmesi ameliyatları ise 1800 ile 2500 TL arasında değişen ücretler ile yapılmaktadır.

Ücretsiz Muayene İmkanı Sunuyoruz
Doktorlarımız hasta memnuniyetini ön planda tutmak için gerekli tüm imkanları seferber ediyor. Özel sağlık merkezleri arasında bir ilke imza atarak SGK mensubu hastalardan muayene ücreti almıyoruz. İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da yer alan kliniklerimize randevu alarak size uygun gün ve saatte gelebilirsiniz. Kliniklerimiz ve iletişim bilgilerini incelemek için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayınız. https://www.ideaklinik.com/tedavi-ucretleri-bilgisi.html

Yapılan muayene sonucunda size uygulanacak olan tedavi ve ücreti tekrar belirtilmekte ve onay vermeniz halinde tedavi aşamasına geçilmektedir. Muayene esnasında iltihap olması halinde önce apse boşaltılarak 1-2 ay sonra tedaviye gelmeniz gerektiği belirtilir.

Kadın Genel Cerrahi Uzmanı İle Utanma Problemine Son
Pilonidal Sinüs daha çok erkeklerde görülen bir hastalık olmasına karşın kadınlarda da olabilmektedir. Kadınlarda utanma sonucu tedavi sürekli ertelenmektedir. Bu sorunu aşmak için kliniklerimizde bayan genel cerrah çalıştırma kararı aldık ve uygulamaya ilk olarak IDEA Bakırköy kliniğinden başladık. Op. Dr. Seher Şirin 30 yılı aşkın tecrübesi ile kıl dönmesi başta olmak üzere tüm makat hastalıkları teşhis ve tedavisinde siz değerli hanımların yanında olmaya devam ediyor.

Doktora Sor
Evet arkadaşlar bu konuda aktaracaklarımız bu kadar olup, sizlerin bu hususta sormak, öğrenmek istediği bilgiler varsa aşağıda yer alan yorum formunu kullanarak sorularınızı doktorlarımız iletebilirsiniz. Hekimlerimiz hastalardan geri kalan vakitlerinde sizlerden gelen sorulara yanıt vermektedir. Aynı şekilde idea kliniklerde yapılan diğer hastalıklara ait tedavi ücretlerini görmek için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Tedavi Ücretleri Ne Kadar? için 123 yorum yapılmış


Kıl Dönmesi Uzman

hayır yok,gelirseniz mikrosinusektomi yöntemi ile tedavi edebiliriz
Op.dr.Atilla Kaya

selvinaz

hocam 11 yaşındaki kıızımda kıl dönmesi olduğunu söylediler. uyguladığınız microsünisektomi ameliyatlarında yaş sınırı var mıdır ?

erkan

hocam benim makatımda ağrı var. Büyük abdestimi yaparken daha çok ağrıyor. bölgedeki kıl diplerinden zaman zaman kan geliyor. kuyruk sokumunda herhangi bir ağrı yok.. doktora henüz gidemedim. sebebi ne olabilir. Teşekkürler
Op Dr Alirıza Şahap Barlas
makat ağrısının nedeni anal fissür olabilir.gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz

aziz

Hocam Merhabalar Kuyruk sokumun altın iki tane delik var bu kıl dönemsi anlamına mı gelmekte ? ve belimde iki gündür ağrı oluştu bunun sebibide bu olabilrimi ve mikro sinüsektomi ücreti ne kadar sigortam var?
Op.Dr.Nizam KURTDERE
Kuyruk sokumunda delik varsa büyük ihtimalle kıl dönmesidir,kıl dönmesi bel ağrısı yapmaz.Kesin tanı için muayene etmek lazım.

Kaan

Hocam merhabalar ben kaan şentürk 18 yaşındayım benim kuyruk sokumun ucunda küçük bir delik var ama acı felan yapmıyo sadece 2 günde bir kanama yapıyo bunun sonucu tedavimi yoksa ameliyatmı
Op Dr Nizam Kurtdere
gelirseniz muayene ile durumunuzu değerlendirir,eğer uygunsa mikrosinusktomi yöntemi ile normal yaşamınıza ara vermeden tedavinizi yapabiliriz

Alperen

Hocam benim makat deliğinin yanında bir sivilce benzeri bir şişlik var ve yeni olan bir şey ama çok acıyor iltihap falan da yok ama kıl dönmesi olabilir mi sizce?
Op Dr Atilla Kaya
Makat deliğinin yanında pek olmaz

[…] MÜcretsiz Muayene İmkanından Yararlanın IDEA Klinik İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da yer alan klinikleri ile hizmet vermektedir. Kıl Dönmesi tedavisi dahil tüm hastalıklarda en gelişmiş tedavi yöntemleri ve ücretsiz muayene imkanı sunmaktadır. Ücretsiz muayene imkanından yararlanmak için SSK, Bağkur, Emekli Sandığı, Memur, Memur Emeklisi yada Türk Silahlı Personeli olması gerekir. SGK mensuplarının tedavisi aynı zamanda tedavi ücretlerinde %50 indirim yapılmaktadır. Tedavi ücretlerini merak ediyorsanız aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak inceleyebilirsiniz. http://www.kildonmesiklinigi.com/tedavi-ucretleri.asp […]

Muhammet

Merhabalar;

Mart ayında mikrosinusektomi yöntemi ile kıl dönmesi ameliyatı geçirdim fakat ameliyattan sonra akıntı devam etti bir süre bu durum olabilir denildi. 2 ay sonra içeri kıl kaçmış diyerek 2. Kez aynı yöntem ile ameliyat oldum. Ameliyat sonrası oluşan bölgedeki boşluk kapandı ama içeride sanki su baloncuğu var hissi yaşıyordum 5 6 ay geçtikten sonra, 3 gün önce az bir akıntı oluştu ve içerde su baloncuğu hissi devam ediyor. Sanırım tekrar etti. Bu ameliyata güvenim de kalmadı. Sizden bir görüş rica ediyorum başka yöntem ile bu rahatsızlıktan kurtulabilir miyim? Ne yapmalıyım?
Op Dr Atilla Kaya
hastalığın tekrar etmesinin nedeni yöntem değil yetersiz hijyendir.sık yıkanmalı ve günlük çamaşır değiştirmeliydiniz.sırt bölgesi kıllarına tercihen epilasyon yaptırmalıydınız

İbrahim

Kuyruk sokumumda kanama ve sulu bir iltihap vardı ilk önce anlamadım ağrımadığı için bir süre önemsemedim daha sonraları baktığımda iki küçük delik oluşmuştu kıl vardı birinin içinde cektim ama hala azda olsa kanama oluyor bunun tedavisi ameliyat mı olur yoksa ufak bir operasyon mu olur daha bugün randevü aldım doktora gitmek için ama 1 hafta aralık var ondan önce yapmam gereken bir durum varmıdır?
Op Dr Demet Ağras
mikrosinusektomi yöntemini araştırıp sonra tedavi olmanızı öneriirm

Mustafa gunseven

hocam ben kıl donmesı amelıyatı oldum 8 ay sonra 1-2 cm yaram acılmıs tekrar local amelıyat oldum kıl donmesı tekrardan nukseder mı acaba nuksederse mikrosinusektomi yöntemi ile tamamen gecer mı ?
Op.Dr.Atilla Kaya
Evet edebilir bu ihtimal var, tekrar ederse yapabiliriz.