Kıl Dönmesi Muayene Randevusu Pilonidal Sinüs Tedavi Ücretleri

Tedavi Ücretleri Ne Kadar?

Kıl Dönmesi Tedavi Ücretleri

Türkiye’nin en gelişmiş Proctoloji (makat hastalıkları) tedavi merkezi IDEA Klinik Türkiye’de bir ilke imza atarak sabit ve şeffaf fiyat uygulamasına devam ediyor. Tüm hastalara ücretsiz muayene imkanı sunan kurum aynı zamanda kıl dönmesi tedavi ücretlerini İnternet sitesinde yayınlayarak tedavi sonrasında ne kadar ücret ödeyeceğinizi biliyorsunuz. Bunu yapan nadir sağlık merkezlerinden biri olup, fiyatlara geçmeden önce Pilonidal Sinüs tedavisinde uyguladığımız tedavi yöntemlerine bakmak istiyorum. Idea klinik İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da yer alan tüm kliniklerinde bu alanda deneyimli Proktoloji uzmanları görev yapmaktadır. Tedavi yöntemleri olarak ise başta Mikro Sinüsektomi olmak üzere Sinüsotomi ve Karidakis gibi yöntemler uygulanmaktadır.

Ameliyat Fiyatları

Mikro Sinüsektomi
Yazının giriş kısmında da belirtildiği gibi kliniklerimizde en çok uygulanan ameliyat yöntemlerinden biri Mikro Sinüsektomi olup, IDEA Bakırköy Kliniği doktorlarından Op. Dr. Atilla KAYA’nın geliştirdiği bir yöntemdir. Uygulanışı ülke genelinde hızla yaygınlaşmakta olup, sadece 1-2 cm alanda yapılan kesi ile cilt altındaki sinüs onu saran kapsül ile çıkarılmaktadır. Sadece 5 dakika gibi kısa bir sürede yapılır, narkoz gerekmez. Narkoz gerekmediği için kişi hastanede yatma ve iş gücü kaybı gibi sorunlarla karşı karşıya kalmaz. Mikro Sinüsektomi tedavi ücreti SGK mensubu (SSK, Bağkur, Emekli Sandığı, TSK Personeli vs ) olanlar için 980 TL olup, SGK güvencesi olmayanlardan ise 1960 TL ücret alınmaktadır.

Sinüsotomi
Sağlık alanında yeniliklere imza atmaya devam ediyoruz. Op. Dr. Atilla KAYA’dan sonra farklı bir tedavi yöntemine Şişli Kliniği hekimlerinden Op. Dr. Nizam KURTDERE imza atmıştır. Ameliyatsız tedavilerde en gelişmiş yöntem olan bilinen Sinüsotomi giriş ve çıkış deliklerinin genişletilmesi ile birlikte cilt altında yer alan kılların ve onu saran kapsülün küret ile temizlenmesini amaçlamaktadır. Yine aynı şekilde narkoz ve ameliyathane ortamı olmadan yapılan Sinüsotomi ücretleri SGK mensubu hastalar için 980 SGK mensubu olmayanlar için yine 1960 TL olarak ödeyebilirsiniz.

Hastanede Yapılan Çok İleri Derece Kıl Dönmesi Ameliyatları
Yaptığımız Mikro Sinüsektomi uygulaması hastaların %95 gibi büyük bir bölümünde uygulanmaktadır. Fakat çok çok ileri derece olan hastalarda uygulanmadığı ve ameliyathane ortamında klasik uygulama gerektirdiği için doktorlarımız bu sefere uygulamayı anlaşmalı olduğumuz hastanelerin ameliyathanesinde yapmaktadır. Doktor tecrübesi ve seçimine bağlı olarak genelde Karidakis yöntemi uygulanmaktadır. Dışarıda hastanede yapılan kıl dönmesi ameliyatları ise 1800 ile 2500 TL arasında değişen ücretler ile yapılmaktadır.

Ücretsiz Muayene İmkanı Sunuyoruz
Doktorlarımız hasta memnuniyetini ön planda tutmak için gerekli tüm imkanları seferber ediyor. Özel sağlık merkezleri arasında bir ilke imza atarak SGK mensubu hastalardan muayene ücreti almıyoruz. İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da yer alan kliniklerimize randevu alarak size uygun gün ve saatte gelebilirsiniz. Kliniklerimiz ve iletişim bilgilerini incelemek için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayınız. https://www.ideaklinik.com/tedavi-ucretleri-bilgisi.html

Yapılan muayene sonucunda size uygulanacak olan tedavi ve ücreti tekrar belirtilmekte ve onay vermeniz halinde tedavi aşamasına geçilmektedir. Muayene esnasında iltihap olması halinde önce apse boşaltılarak 1-2 ay sonra tedaviye gelmeniz gerektiği belirtilir.

Kadın Genel Cerrahi Uzmanı İle Utanma Problemine Son
Pilonidal Sinüs daha çok erkeklerde görülen bir hastalık olmasına karşın kadınlarda da olabilmektedir. Kadınlarda utanma sonucu tedavi sürekli ertelenmektedir. Bu sorunu aşmak için kliniklerimizde bayan genel cerrah çalıştırma kararı aldık ve uygulamaya ilk olarak IDEA Bakırköy kliniğinden başladık. Op. Dr. Seher Şirin 30 yılı aşkın tecrübesi ile kıl dönmesi başta olmak üzere tüm makat hastalıkları teşhis ve tedavisinde siz değerli hanımların yanında olmaya devam ediyor.

Doktora Sor
Evet arkadaşlar bu konuda aktaracaklarımız bu kadar olup, sizlerin bu hususta sormak, öğrenmek istediği bilgiler varsa aşağıda yer alan yorum formunu kullanarak sorularınızı doktorlarımız iletebilirsiniz. Hekimlerimiz hastalardan geri kalan vakitlerinde sizlerden gelen sorulara yanıt vermektedir. Aynı şekilde idea kliniklerde yapılan diğer hastalıklara ait tedavi ücretlerini görmek için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayabilirsiniz.

135 Soru ve Cevap Bulunuyor

Doktora Sor
 1. Hocam iyi günler, kıl dönmesi olalı 1-1,5 yıl oluyor iş yoğunluğum sebebiyle sürekli erteliyorum. İleri derece kıl dönmesi olsada yatmadan işime dönebilirmiyim.

  1. muayene ile değerlendirmeliyiz.büyük olasılıkla dönebilirsiniz ama birkaç gün dinlenmeniz de gerekebilir
   Op.Dr.Adil Altınsoy

 2. Hocam merhaba kuyruk sokumu kemigi yani catal kisimda kil donmesi var enfeksiyonu atmak icin doktora gittim amaliyat edecekler yanliz ben ameliyat olmak istemiyorum ucret nekadar olur

  1. ücretler için şu linke bakabilirsiniz.http://www.kildonmesiklinigi.com/tedavi-ucretleri.asp ameliyat yerinin daha kısa sürede iyileşmesi ve enfeksiyon riskini azaltmak için doku toparladıktan sonra ameliyat yapılmalıdır.bunun için de 1,5-2 ay beklemek gerekebilir
   Op.Dr.Atilla Kaya

 3. doktor bey benim bacak aramda tam bi sivilce gibi bisey var agri yapmiyor hic bi sekilde bugun fark ettim bu zamana kadar da agri olmadi ve bugun baktigimda sivilce dir diye baktım sıkma ya çalıştım 3 dakika falan agridi daha da agrimadi acaba kil donmesi mi bu?

  1. muayene ile değerlendirmek gerekir.yapısını tam tarif etmediğiniz için.kliniklerimizde muayene ücretsiz gelirseniz durumunuzu değerlendirebiliriz
   Op.Dr.Seher Şirin

 4. slm hocam benim tam kuyruk sokumunun bittiği nokdada bir ağrı oluşdu ancak iltahaplanma yok ayakda dururken çok çabuk yoruluyorum bu da bende 1 hafdalık olay kıl dönmesindeki gibi ateşlenme falanda yok kuyruk sokumunun bittiği yerde hafifi bir sertlik var acaba sebebi nedir tşk ederim.

  1. kıl dönmesinden kaynaklanıyor olabilir.kıl dönmesi tanısı sadece muayene ile konulabilir.kliniğimizde muayene ücretsiz gelirseniz değerlendirebiliriz
   Op.Dr.seher Şirin

 5. Hocam makat kenarları ve içi tamamen kitlelerle kaplı ne olduğunu bilmiyorum kenardakiler 2.3 santim et parçaları ic kismi kople kaplı ince ince yumurtalık gibi birseyler sizce nedir kötü bir sonuç cikarmi acil cevap larsaniz m.o

  1. şikayetiniz kondiloma benziyor.muayene ile değerlendirilmeli ve tedavinizi geciktirmemelisiniz.bulaşıcıdır.
   Op.Dr.Alirıza Şahap Barlas

 6. Hocam microsinüsektomi yöntemi herkese uygulanabiliyor mu,bende hastane fobisi var gece hastanede yatmadan tedavi ola bilir miyim.İzmirde yaşıyorum.Tek sıkıntım gece hastanede yatmak.Gece hastanede yatmadan korktuğum için 8 aydır amelyat olamiyorim gece hastanede yatmadan amelyat olmak istiyorum.

  1. evet herkese uygulanabilir.hastanede yatmadan tedavi olabilirsiniz.tedavinizi mikrosinusektomi yöntemi ile yapabiliriz
   Op.Dr.Demet Ağras

 7. hocam 11 yaşındaki kıızımda kıl dönmesi olduğunu söylediler. uyguladığınız microsünisektomi ameliyatlarında yaş sınırı var mıdır ?

  1. hayır yok,gelirseniz mikrosinusektomi yöntemi ile tedavi edebiliriz
   Op.dr.Atilla Kaya

 8. hocam benim makatımda ağrı var. Büyük abdestimi yaparken daha çok ağrıyor. bölgedeki kıl diplerinden zaman zaman kan geliyor. kuyruk sokumunda herhangi bir ağrı yok.. doktora henüz gidemedim. sebebi ne olabilir. Teşekkürler
  Op Dr Alirıza Şahap Barlas
  makat ağrısının nedeni anal fissür olabilir.gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2017 Frontier Theme