IDEA Klinik

Kıl dönmesi tedavisinde en gelişmiş yöntemler ve tecrübeli hekimleri tanımaya hazır mısınız? IDEA Klinik olarak İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da sizleri proktoloji (makat hastalıkları) uzmanları ile buluşturuyoruz. Örnek vermek gerekirse kıl dönmesi ameliyatında en gelişmiş yöntemlerden birini geliştiren Op. Dr. Atilla KAYA’da idea klinik bünyesinde yer almaktadır. Diğer genel cerrahi uzmanlarının isimleri ve görev yerlerini aşağıda yer alan listede görebilirsiniz.

Kadın Genel Cerrahi Uzmanları da Görev Yapıyor

Anal bölgede görülen hastalıkların teşhis ve tedavisi kadın erkek tüm insanlarda utanmaya neden olmaktadır. Bu durum kadınlarda daha fazla yaşandığı görülmektedir. Kadın hastalar rahatça muayene ve tedavi olabilmek için kadın genel cerrahi uzmanı olan sağlık merkezlerini tercih etmektedir. Kadın genel cerrahi uzmanı bulunan yerlerden biri de IDEA olup, tecrübeli isimler görev yapmaktadır.

Muayenelerden Ücret Alınmıyor, Tedavi Ücretlerinde SGK’lı Hastalara İndirim Yapılıyor

Anal bölgede kıl dönmesi dâhil olmak üzere birçok hastalık görülebilmektedir. Bu nedenle yaşadığınız şikâyetler doğrultusunda hastalığınız teşhis edilmesi gerekir. Hastaların bu konuda daha kolay hizmet alması için muayene ücreti alınmıyor. Tedavi ücretlerinde ise SGK’lı hastalara %50 indirim yapılmaktadır. Tedavi ücretlerini görmek için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayabilirsiniz.

IDEA Klinik İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da

Mikro Sinüsektomi gibi gelişmiş bir yöntemle sağlığınıza kavuşmak için Türkiye’nin 4 farklı ilinde size en yakın noktada hizmet veriyoruz. 3 Tanesi İstanbul’da olmak üzere Ankara, İzmir ve Bursa’da hizmet alabilirsiniz. Çevre illerden geldiğinizde ise 15-20 dakika içinde muayene ve tedaviniz yapılarak geri dönebilirsiniz. Çünkü yaptığımız tedavilerin hiç birinde narkoz ya da hastanede yatma gereksinimi olmuyor. Size en yakın sağlık merkezi adres ve iletişim bilgisini aşağıda görebilirsiniz.

İstanbul Bakırköy
Zeytinlik Mahallesi Yakut Sokak No:23 Kat:3 Bakırköy
0212 572 72 65

İstanbul Kadıköy
Bağdat Caddesi No:310 Kat:1 No:1 Kadıköy
0216 357 00 02

İstanbul Şişli
Halaskargazi Caddesi Kuran İş Merkezi No:145 Kat:5 Nişantaşı
0212 247 10 04

Ankara Çankaya
Türkkonut – Yener İş Hanı Atatürk Bulvarı No:81/4 Kızılay
0312 431 75 47

İzmir Konak
Atatürk Caddesi 174/1 Kat:4 (Cumhuriyet Meydanı) Konak
0232 422 10 06

Bursa Nilüfer
Cumhuriyet mahallesi. Yağmur Sokak. Cadde 224 Sitesi. B Blok / Daire: 5 Nilüfer Bursa
0224 247 10 06

Antalya Muratpaşa
Yüksekalan Mahallesi, 485 Sokak, No.2 Kat.1 Muratpaşa / Antalya
0242 312 22 20

Kıl Dönmesi Tedavisinde Mikro Sinüsektomi Yöntemi Uygulanıyor

Erkeklerin korkulu rüyası haline gelen kıl dönmesi probleminden kurtulmak için sadece 5-10 dakikanızı ayırmanız yeterlidir. Çünkü en gelişmiş yöntemlerden biri olan Mikro Sinüsektomi uygulanmaktadır. Bölgesel uyuşturma ile yapıldığı için hasta tedavi sonrası evine, işine dönebilir. Hatta kendi aracını kullanarak yapmak istediği her şeyi kolayca yapabilir. Ameliyathane gerektirmediği için ücreti klasik yöntemlere göre daha ekonomiktir.

Tüm Makat Hastalıkları Teşhis ve Tedavisi Yapılıyor

IDEA sadece pilonidal sinüs ile sınırlı kalmadan tüm anal bölge hastalıklarının teşhis ve tedavisi ile sınırlı kalmadan tüm makat hastalıkları teşhis ve tedavisinde hizmet vermektedir. Dilerseniz en sık karşılaştığımız anal bölge hastalıkları ile teşhis ve tedavisine dair hususları görelim.

Hemoroid (Basur)

Makat hastalıkları arasında muhtemelen en sık görüleni hemoroid halk arasında basur olarak da tabir edilmektedir. Gerçi çoğu yerde mayasıl olarak geçse de Mayasıl (Anal Dermatit) dediğimiz ve cilt hasarı sonucu kaşıntıya neden olan farklı bir problemdir. Hemoroid kadın, erkek ayrımı olmaksızın kabızlık problemi yaşayan insanları etkilemektedir. Tuvalette uzun süre geçirme ve ıkınma alışkanlığı olanlarda daha sık görülür. Çünkü ıkınma ile birlikte makat bölgesinde bulunan toplardamarların aşırı basınca maruz kalarak genişlemesine neden olur. İç ve dış olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. İç basur kendi içerisinde 4 evreye ayrılmaktadır. Dışkılama esnasında kanama ile ortaya çıkan hastalığı yakından tanımak için aşağıda yer alan bağlantıyı kullanabilirsiniz. https://www.ideaklinik.com/basur-nedir-neden-olur.html

Anal Fissür (Makat Çatlağı)

Toplumda en sık görülen hastalıklardan biri daha Anal Fissür ya da diğer bir tabirle makat çatlağı, makat yırtığı yine aynı şekilde kadın, erkek ve hatta 1 yaşındaki bebeklerin %80’ini etkilemektedir. Sorunun kaynağı büyük ölçüde yine kabızlık ve çok nadir ishal olmaktadır. Olaya kabızlık yönünden baktığımızda dışkının gecikmesi sertleşme ve daha kalın olmasına neden olur. Sert ve kalın olan dışkı anüs içerisinden geçer küçük bir çiziğe (yırtığa) neden olmaktadır. Bu noktadan sonra çok şiddetli can yanması görülmektedir. Bu durum her dışkılama esnasında tekrarlanır. Çünkü yırtılan cilde dışkı temas ettiği için ciddi anlamda can yanmasına neden olur. İlk etapta 10-15 günlük süreçte can yanması dışkılama sonrası geçerken, önlem alınmaması, tedavi edilmemesi halinde ise sorun kronik hale gelecek ve can yanması dışkılama sonrası birkaç saat daha devam edecektir. Tedavisinde ameliyat dâhil birçok yöntem uygulanmaktadır. Bizim uyguladığımız yöntem ise BOTOX olup, sadece 1 dakika içinde uygulanmaktadır. Ameliyatsız yöntem olması nedeniyle kontrolsüz kas kesilmeleri ve buna bağlı olarak gaz ve dışkı kaçırmaya neden olmaz. Anal Fissür ve tedavisine dair detaylara aşağıda yer alan bağlantıdan ulaşabilirsiniz. https://www.ideaklinik.com/anal-fissur-makat-catlagi-nedir.html

Kondilom (Makat Siğili)

Yine sıkça karşılaştığımız sorunlardan biri de kondilom dediğimiz (makat siğili) olup, ellerimizde gördüğümüz siğillerden farkı yoktur. Bulaşıcı HPV virüsü olması nedeniyle kesinlikle geç kalınmadan tedavi edilmesi gerekir. Aksi halde başta eşiniz olmak üzere ortam kullanım alanlarından yararlandığınız insanlara kolaylıkla bulaşabilmektedir. Tedavisi siğili yok edilmesi ve 6 aya kadar takip edilmesi şeklinde yapılmaktadır. Tedavi edilen siğillerin yerine 1 ay içerisinde yenileri çıkabilmektedir. Çıkması halinde tekrardan doktorunuza müracaat ederek çıkan siğillerinde yeniden yok edilmesi gerekir. 6 Ay boyunca kişide herhangi bir siğil olmaması halinde artık bu sorundan kurtulmuş demektir. Tedavide elektrokoter yanı sıra radyofrekans gibi cihazlar kullanılmaktadır.
https://www.ideaklinik.com/makat-sigili-tedavisi.html

Diğer Hastalıklar

Proctoloji uzmanları yukarıda detayları yer alan hastalıklar yanı sıra yine sıkça karşılaşılan Anal Hematom, Anal Fistül, Anal Dermatit ve Kabızlık gibi sorunlarda sizlere destek olmaktadır. Bunların dışında kanserleşme riski bulunan benleriniz yanı sıra ayaklarda ciddi anlamda sıkıntıya neden olan nasırlardan da 1 dakika gibi kısa sürede ameliyatsız olarak kurtulabilirsiniz.

Yazar Kıl Dönmesi Uzman

2 Yorumlar

  1. bende kıl dönmesi teşhisi konuldu ama doktorum seninki baya ilerlemiş dedi bende ona mikrosinüsektomi ameliyatını sordum ilerleyen hastalarda o yapılmıyor dedi doğru mu öğrenmek istedim yanıtlarsanız sevinirim

    • Kıl Dönmesi Uzman

      Kıl dönmesinde tüm vakaları mikrosinusektomi yada modifiye mikrosinusektomi ile tedavi edebiliyoruz.05426210888 nolu telefondan bilgi alarak en yakın kliniğimize gelip muayene ve tedavi olabilirsiniz.kliniklerimizde muayene ücretsizdir.
      Op. Dr. Atilla Kaya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Whatsapp Destek
İletişim Bilgilerimiz