Kıl Dönmesi Muayene Randevusu Pilonidal Sinüs Tedavi Ücretleri

Kıl Dönmesi İlaç Tedavisi

Öncelikle hastalık hakkında bilgi edinmeniz o hastalık hakkında fikir yürütmenize imkan verecektir. Kıl dönmesi cilt altında biriken yumak sonucu meydana gelen bir makat hastalığıdır. Yumağı cilt altından çıkarılması gerekir bunu ilaç, krem ve diğer kozmetik ürünleri çıkarması mümkün değildir.

Kıl Dönmesi İlaçları

Hastalık cildin altında kılların olmasıdır. Tedavide kılın yumağı ve bu kılların girdiği delikler alınmak durumundadır. Kıllar tümüyle alınmazsa tedavi yapılmamaış demektir,giriş delikleri alınmazsa kıllar yeniden girebilecek demektir.
Bu hastalığı ilaçla tedavi etmeye çalışmak çürük dişi sakızla tedavi etmeye çalışmak gibidir, zaman kaybı ve hastalığın ilerlemesi dışında hiçbir etki sağlamayacaktır.
Hiçbir ilaç ne bu cilt altındaki kıl yumağını temizleyebilir nede giriş deliklerini yok edebilir bu durumda ilaçla tedavi ederim iddiası şarlatanlıktan öteye gidememektedir. Zaten ciddi firmaların ürettiği bir ilaç yoktur. Kozmetik üreticisi bir firmanın pilonol adlı hiçbir işe yaramayan ürün dışında ilaç yoktur
Dünyada kıl dönmesi tedavisinde kullanılabileceği iddia edilen pilonol L25 adında bir tek ürün vardır.Kozmetik ruhsatıyla üretilmiş bu ürünü almadan önce iyi düşünmek gerekmektedir. Pilonidal sinüsünüz varsa bilimin yanında kalın ve bilimsel önerileri takip edin.

Isırgan Otu Lapası

Yine hiçbir tıbbi eğitimi olmayan ve başka bir meslekte profesör ünvanı almış ve insanlara kendini tıp profesörü gibi lanse etmeye çalışan birinin önerdiği bir uygulamadır. Hastalığın tedavisinde hiçbir etkisi olması ihtimali yoktur bu sebeple nasıl hazırlanıp nasıl uygulanacağından söz etmeye bile gerek yoktur.

Updated: 27 Kasım 2016 — 22:02

202 Yorumlar

Yorum Yap
  1. Hocam Yaklaşık 3 aydır kuyruk sokumum da kıl dönmesi var kalmason kullansam kıl dönmesinin üzerine faydası olur mu ?

    1. Kıl dönmesini tek tedavi yöntemi oluşan kıl keseciğinin cerrahi olarak çıkarılması gerekir. Yalnız ameliyattada yöntem önemli, Erken dönem iyileşme, nüksün önlenmesi vb için. Bu nedenle mikrosinusektomi yöntemini araştırmasını öneririm. Tüm kliniklerimizde kıl dönmesi tedavisi bu yöntemle yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.