Ana Sayfa / Kıl Dönmesi Tedavisi Bilgileri / Kıl Dönmesi Tedavi Ücretleri

Kıl Dönmesi Tedavi Ücretleri

Mikro Sinüsektomi tedavi ücreti SGK mensubu (SSK, Bağkur, Emekli Sandığı, TSK Personeli vs ) olanlar için 1750 TL olup, SGK güvencesi olmayanlardan ise 3500 TL ücret alınmaktadır. Türkiye’nin en gelişmiş Proctoloji (makat hastalıkları) tedavi merkezi IDEA Klinik Türkiye’de bir ilke imza atarak sabit ve şeffaf fiyat uygulamasına devam ediyor, İstanbul’da üç, Ankara, Bursa ve İzmir’de toplam 6 şube ile hizmet vermektedir. Tüm hastalara ücretsiz muayene imkanı sunan kurum aynı zamanda kıl dönmesi tedavi ücretlerini İnternet sitesinde yayınlayarak tedavi sonrasında ne kadar ücret ödeyeceğinizi biliyorsunuz. Bunu yapan nadir sağlık merkezlerinden biri olup, fiyatlara geçmeden önce Pilonidal Sinüs tedavisinde uyguladığımız tedavi yöntemlerine bakmak istiyorum. Idea klinik İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da yer alan tüm kliniklerinde bu alanda deneyimli Proktoloji uzmanları görev yapmaktadır. Tedavi yöntemleri olarak ise başta Mikro Sinüsektomi olmak üzere Sinüsotomi ve Karidakis gibi yöntemler uygulanmaktadır.

Ameliyat Fiyatları

Mikro Sinüsektomi
Yazının giriş kısmında da belirtildiği gibi kliniklerimizde en çok uygulanan ameliyat yöntemlerinden biri Mikro Sinüsektomi olup, IDEA Bakırköy Kliniği doktorlarından Op. Dr. Atilla KAYA’nın geliştirdiği bir yöntemdir. Uygulanışı ülke genelinde hızla yaygınlaşmakta olup, sadece 1-2 cm alanda yapılan kesi ile cilt altındaki sinüs onu saran kapsül ile çıkarılmaktadır. Sadece 5 dakika gibi kısa bir sürede yapılır, narkoz gerekmez. Narkoz gerekmediği için kişi hastanede yatma ve iş gücü kaybı gibi sorunlarla karşı karşıya kalmaz. Mikro Sinüsektomi tedavi ücreti SGK mensubu (SSK, Bağkur, Emekli Sandığı, TSK Personeli vs ) olanlar için 1750 TL olup, SGK güvencesi olmayanlardan ise 3500 TL ücret alınmaktadır.

Sinüsotomi
Sağlık alanında yeniliklere imza atmaya devam ediyoruz. Op. Dr. Atilla KAYA’dan sonra farklı bir tedavi yöntemine Şişli Kliniği hekimlerinden Op. Dr. Nizam KURTDERE imza atmıştır. Ameliyatsız tedavilerde en gelişmiş yöntem olan bilinen Sinüsotomi giriş ve çıkış deliklerinin genişletilmesi ile birlikte cilt altında yer alan kılların ve onu saran kapsülün küret ile temizlenmesini amaçlamaktadır. Yine aynı şekilde narkoz ve ameliyathane ortamı olmadan yapılan Sinüsotomi ücretleri SGK mensubu hastalar için 1750 SGK mensubu olmayanlar için yine 3500 TL olarak ödeyebilirsiniz.

Ücretsiz Muayene İmkanı Sunuyoruz
Doktorlarımız hasta memnuniyetini ön planda tutmak için gerekli tüm imkanları seferber ediyor. Özel sağlık merkezleri arasında bir ilke imza atarak SGK mensubu hastalardan muayene ücreti almıyoruz. İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da yer alan kliniklerimize randevu alarak size uygun gün ve saatte gelebilirsiniz. Kliniklerimiz ve iletişim bilgilerini incelemek için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayınız. https://www.ideaklinik.com/tedavi-ucretleri-bilgisi.html

Yapılan muayene sonucunda size uygulanacak olan tedavi ve ücreti tekrar belirtilmekte ve onay vermeniz halinde tedavi aşamasına geçilmektedir. Muayene esnasında iltihap olması halinde önce apse boşaltılarak 1-2 ay sonra tedaviye gelmeniz gerektiği belirtilir.

Kadın Genel Cerrahi Uzmanı İle Utanma Problemine Son
Pilonidal Sinüs daha çok erkeklerde görülen bir hastalık olmasına karşın kadınlarda da olabilmektedir. Kadınlarda utanma sonucu tedavi sürekli ertelenmektedir. Bu sorunu aşmak için kliniklerimizde bayan genel cerrah çalıştırma kararı aldık ve uygulamaya ilk olarak IDEA Bakırköy kliniğinden başladık. Op. Dr. Seher Şirin 30 yılı aşkın tecrübesi ile kıl dönmesi başta olmak üzere tüm makat hastalıkları teşhis ve tedavisinde siz değerli hanımların yanında olmaya devam ediyor.

Doktora Sor
Evet arkadaşlar bu konuda aktaracaklarımız bu kadar olup, sizlerin bu hususta sormak, öğrenmek istediği bilgiler varsa aşağıda yer alan yorum formunu kullanarak sorularınızı doktorlarımız iletebilirsiniz. Hekimlerimiz hastalardan geri kalan vakitlerinde sizlerden gelen sorulara yanıt vermektedir. Aynı şekilde idea kliniklerde yapılan diğer hastalıklara ait tedavi ücretlerini görmek için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Yazar Kıl Dönmesi Uzman

279 Yorumlar

 1. Misafir

  Hocam merhaba yaklaşık 4 senedir kıl dönmesi şikayetim var. Mikrosinusektomi yöntemi için geç kalmış olabilir miyim

  • Kıl Dönmesi Uzman

   Tüm kıl dönmelerini mikrosinusektomi yöntemi ile normal yaşamınıza ara vermeden, narkozsuz, yatak istirahat ve pansuman gerekenden tedavi edebiliriz. 05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 2. Yağız

  Hocam merhabalar kil donmesi ameliyati oldum ve dikislerim patladi yaklasik 4 ay sonra acik yaram kapandi fakat kendiliginden gene acildi lutfen yardimci olun

  • Kıl Dönmesi Uzman

   Nükleer etmiş olabilir. Kliniklerimizde kıl dönmesi muayenesi ücretsiz gelirseniz durumunuzu değerlendirebiliriz, uygunsa mikrosinusektomi yöntemi ile tedavisini yapabiliriz.

 3. Aşkın Yesil

  Merhaba hocam benin 3 yaşinda oglumda gergin omurilik tethere cord ameliyatı oldu Bursa daha sonra bel agrısı cekmeye başladı ameliyatı yapan prof.limberg flep ameliyati olması gerektiģini söyledi acaba butur rahatsılık çeken hastalara bakıyormusunuz ameliyatsız olmuyormu bilgi verirmisiniz rica etsem 542 203 43 28

 4. Merhaba hocam ben 2 sene önce kıl dönmesi ameliyatı oldum dikişimin ucunda sivilce gibi içi iltihap dolu oturunca acı veren küçük şişlik oluştu tekrarlamış olabir mi? Apse anribiyotikle geçer mi?

  • Kıl Dönmesi Uzman

   Tekrarlamış olabilir.kliniklerimizde ben muayenesi ücretsiz,gelirseniz durumunuzu değerlendirip apze ise apze tedavisi eğer uygunsa mikrosinusektomi yöntemi ile kıl dönmesi tedavinizi yapabiliriz.
   Op. Dr. Atilla KAYA

 5. Hocam merabalar ben yaklaşık 3 aydir kıl dönmesi oldum apse drenajı yaptı doktor 2 aydır biraz rahat idim ancak 3 4 gündür hafif şişlik ve bazen şiddetli olmakla ağrı var mikrosinüsektomi ile ameliyat olabilirmiyim benim içinde geçerli mi yada dilerseniz paylaştığınız numaradan fotoğraf atiyim

  • Kıl Dönmesi Uzman

   Apse tekrarlamış olabilşr.05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderebilirsiniz. Ayrıca kliniklerimizde kıl dönmesi muayenesi ücretsiz,gelirseniz durumunuzu değerlendirip tedavinizi yapabiliriz.

 6. hocam bende kıl dönmesi var sürekli kanama oluyo kokulu bir şekilde ameliyatsız bir şekilde lazerle olurmu ve can acıtırmı veolduktan sonra oturabilirmiyim

  • Kıl Dönmesi Uzman

   Tedavinizi Mikrosinusektomi yöntemi ile yaptırırsanız, normal yaşamınıza ara vermeniz gerekmez,iş-okul hayatınıza devam edebilirsiniz. Extra bilgi ve randevu için 05426210888 nolu telefonu arayabilirsiniz.

 7. Hocam 15 gün önce kıldönmesi ameliyatı oldum dikişler alındıktan sonra küçük bir delikten kokusuz akıntı gelmeye başladı ne olabilir hocam teşekkürler

  • Kıl Dönmesi Uzman

   Tam olarak iyileşmedşğini gösterir,enfekte olmadan doktoruna kontrole gitmelisin extra iyileşmeyi hızlandıran bir tedavi uygulayabilir

 8. Hocam bende kıl dönmesi var ameliyat olmak istiyorum mikrosinusektomi yöntemiyle tekrar nüks edermi fiyatı çok olurmu öğrenciyim teşekkür ederim

  • Kıl Dönmesi Uzman

   Genel hijyeninize dikkat ederseniz nüks etmez.fyatlarımız genel olarak uygun,tedavinizi yapabiliriz

 9. Tacmyrat

  benim kuyruk sokumu yakinlarinda 3 delik acti bunun icin ucret fark edermi

  • Kıl Dönmesi Uzman

   Delik sayısına göre ücret belirlenmiyor.sadece farklı alanlar da ise farklı alanlarda kesi yapmak gerekirse o zaman ücret değişebilir.05426210888 nolu telefondan extra bilgi ve randevu alabilirsiniz

 10. Hocam merhaba bende de senelerdir kil dönmesi var devamli sisiyor ben kendim patlatip iltihabi bosaltiyorum.Sizin uyguladiginiz yöntemle ameliyatsiz tedavi olmak istiyorum.Sis ve iltihap varken bu tedaviyi uygulayabilirmisiniz.

  • Kıl Dönmesi Uzman

   Muayene ile değerlendirmek gerekir,apseli iken tedavi yapılması doğru değildir,iyileşme gecikir vw iltihap oluşabilir,05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilşrsiniz.
   Op.Dr.Atilla Kaya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Whatsapp Destek
İletişim Bilgilerimiz