Ana Sayfa / Kıl Dönmesi Tedavisi Bilgileri / Kıl Dönmesi Tedavi Ücretleri

Kıl Dönmesi Tedavi Ücretleri

Mikro Sinüsektomi tedavi ücreti SGK mensubu (SSK, Bağkur, Emekli Sandığı, TSK Personeli vs ) olanlar için 1750 TL olup, SGK güvencesi olmayanlardan ise 3500 TL ücret alınmaktadır. Türkiye’nin en gelişmiş Proctoloji (makat hastalıkları) tedavi merkezi IDEA Klinik Türkiye’de bir ilke imza atarak sabit ve şeffaf fiyat uygulamasına devam ediyor, İstanbul’da üç, Ankara, Bursa ve İzmir’de toplam 6 şube ile hizmet vermektedir. Tüm hastalara ücretsiz muayene imkanı sunan kurum aynı zamanda kıl dönmesi tedavi ücretlerini İnternet sitesinde yayınlayarak tedavi sonrasında ne kadar ücret ödeyeceğinizi biliyorsunuz. Bunu yapan nadir sağlık merkezlerinden biri olup, fiyatlara geçmeden önce Pilonidal Sinüs tedavisinde uyguladığımız tedavi yöntemlerine bakmak istiyorum. Idea klinik İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da yer alan tüm kliniklerinde bu alanda deneyimli Proktoloji uzmanları görev yapmaktadır. Tedavi yöntemleri olarak ise başta Mikro Sinüsektomi olmak üzere Sinüsotomi ve Karidakis gibi yöntemler uygulanmaktadır.

Ameliyat Fiyatları

Mikro Sinüsektomi
Yazının giriş kısmında da belirtildiği gibi kliniklerimizde en çok uygulanan ameliyat yöntemlerinden biri Mikro Sinüsektomi olup, IDEA Bakırköy Kliniği doktorlarından Op. Dr. Atilla KAYA’nın geliştirdiği bir yöntemdir. Uygulanışı ülke genelinde hızla yaygınlaşmakta olup, sadece 1-2 cm alanda yapılan kesi ile cilt altındaki sinüs onu saran kapsül ile çıkarılmaktadır. Sadece 5 dakika gibi kısa bir sürede yapılır, narkoz gerekmez. Narkoz gerekmediği için kişi hastanede yatma ve iş gücü kaybı gibi sorunlarla karşı karşıya kalmaz. Mikro Sinüsektomi tedavi ücreti SGK mensubu (SSK, Bağkur, Emekli Sandığı, TSK Personeli vs ) olanlar için 1750 TL olup, SGK güvencesi olmayanlardan ise 3500 TL ücret alınmaktadır.

Sinüsotomi
Sağlık alanında yeniliklere imza atmaya devam ediyoruz. Op. Dr. Atilla KAYA’dan sonra farklı bir tedavi yöntemine Şişli Kliniği hekimlerinden Op. Dr. Nizam KURTDERE imza atmıştır. Ameliyatsız tedavilerde en gelişmiş yöntem olan bilinen Sinüsotomi giriş ve çıkış deliklerinin genişletilmesi ile birlikte cilt altında yer alan kılların ve onu saran kapsülün küret ile temizlenmesini amaçlamaktadır. Yine aynı şekilde narkoz ve ameliyathane ortamı olmadan yapılan Sinüsotomi ücretleri SGK mensubu hastalar için 1750 SGK mensubu olmayanlar için yine 3500 TL olarak ödeyebilirsiniz.

Ücretsiz Muayene İmkanı Sunuyoruz
Doktorlarımız hasta memnuniyetini ön planda tutmak için gerekli tüm imkanları seferber ediyor. Özel sağlık merkezleri arasında bir ilke imza atarak SGK mensubu hastalardan muayene ücreti almıyoruz. İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da yer alan kliniklerimize randevu alarak size uygun gün ve saatte gelebilirsiniz. Kliniklerimiz ve iletişim bilgilerini incelemek için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayınız. https://www.ideaklinik.com/tedavi-ucretleri-bilgisi.html

Yapılan muayene sonucunda size uygulanacak olan tedavi ve ücreti tekrar belirtilmekte ve onay vermeniz halinde tedavi aşamasına geçilmektedir. Muayene esnasında iltihap olması halinde önce apse boşaltılarak 1-2 ay sonra tedaviye gelmeniz gerektiği belirtilir.

Kadın Genel Cerrahi Uzmanı İle Utanma Problemine Son
Pilonidal Sinüs daha çok erkeklerde görülen bir hastalık olmasına karşın kadınlarda da olabilmektedir. Kadınlarda utanma sonucu tedavi sürekli ertelenmektedir. Bu sorunu aşmak için kliniklerimizde bayan genel cerrah çalıştırma kararı aldık ve uygulamaya ilk olarak IDEA Bakırköy kliniğinden başladık. Op. Dr. Seher Şirin 30 yılı aşkın tecrübesi ile kıl dönmesi başta olmak üzere tüm makat hastalıkları teşhis ve tedavisinde siz değerli hanımların yanında olmaya devam ediyor.

Doktora Sor
Evet arkadaşlar bu konuda aktaracaklarımız bu kadar olup, sizlerin bu hususta sormak, öğrenmek istediği bilgiler varsa aşağıda yer alan yorum formunu kullanarak sorularınızı doktorlarımız iletebilirsiniz. Hekimlerimiz hastalardan geri kalan vakitlerinde sizlerden gelen sorulara yanıt vermektedir. Aynı şekilde idea kliniklerde yapılan diğer hastalıklara ait tedavi ücretlerini görmek için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Yazar Kıl Dönmesi Uzman

279 Yorumlar

 1. Muhammed

  Hocam merhaba bende kıl dönmesi var hastaneye gitim apse yi boşaltılar ama işlemler çok uzun sürüyor ve kesik 10 cm olacak diye lazerle olmak istiyorum bu şekilde lazerle olma şansım var mı

  • Kıl Dönmesi Uzman

   Merhaba,
   Apse tedavisi sonrası 1-1,5 ay dokunun toparlaması tam iyileşmesi için beklemek gerekir. Hemen ameliyat yapılmamalı, iyileşme iltihap nedeniyle çok gecikir. Bu süreç tamamlanınca tedavi olabilirsiniz. Biz kliniklerimizde hastalığınızın durumuna göre mikrosinusektomi, sinusotomi yada lazer ile tedavi ediyoruz. Size en yakın kliniğize gelirseniz durumunuz muayene ile değerlendirilir ve tedavi ona göre planlarım. 05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz.
   Öp. Dr. Seher Şirin

 2. Sadettin

  Hocam kolay gelsin her kıl dönmesi hastasında apse varmıdır bende önceden vardı şuan yok olduğunu düşünüyorum sebebi 1 kaç ay ısırgan otu kullanmam yani direk ameliyata geçme ihtimalim varmıdır ?

  Ve mikroskobi ameliyatını uygularken belden uyuşturma yapıyormusunuz istanbuldayım ve kliniklerinizden birine gitmeyi düşünüyorum cevaplarsanız sevinirim teşekkürler .

  • Kıl Dönmesi Uzman

   Sadece akıntı varsa şişlik yoksa tedavi edilebilir. Ilerleyen kıl dönemlerinde akıntı sürekli hale gelebilir. Fakat ağrı ve şişlik varsa bu dönemde apse vardır tedavi edilmemesi gerekir. Sizinki tedavi edilebilir. Kliniklerimiz de kıl dönmesi tedavisini mikrosinusektomi yöntemı ve lazer ile tedavi ediyoruz. Işinize ara vermeniz gerekmiyor. 05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz.
   Öp. Dr. Adil Altınsoy

 3. Hocam merhaba, kuyruk sokumumda 5 tane delik var 2 yıl önce fark ettiğimde 1 taneydi.15 Yaşındayım ne yapmalıyım sürekli kan ve akıntı gelmeye başladı önceden üstüne oturunca hissetmiyordum bile ama artık belirgin bir ağrı oluyor.

  • Kıl Dönmesi Uzman

   Daha fazla bekletmeden tedavi olmalısın. Kliniklerimizde kıl dönmesi tedavisini mikrosinusektomi yöntemi ve lazer ile yapıyoruz. Coronaa enfeksiyonuna karşı kliniklerimizdetüm önlemler alınmıştır. Extra bilgi ve randevu için 05426210888 nolu telefonu arayabilirsiniz.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 4. Hocam mrb.iyi geceler sağlıklı günler.bizim oğlanda(28 yaşında) kıl dönmesi mevcut.şu an apseli.sağlık mrk.ine gittik ilaç verdi.fakat yeni ameliyat yöntemlerinizle tedavi görmek istiyoruz.Tsk personeliyim.mrk.neresi.ücretleriniz nedir.biz beşiktaş 4.leventte oturuyoruz.

  • Kıl Dönmesi Uzman

   İstanbul da 3 yerde kliniğimiz var, ama size en yakın kliniğimiz Şişli şubesi, 05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alıp tedaviye gelebilirsiniz.
   Op. Dr. Nizam Kurtdere

 5. Hocam kolay gelsin kuyruk sokumunda sivilce tarzı intihap çıkınca hasteneye gittim doktorum ameliyat dedi ama intihap geçince alabilirim dedi ilaç yazdı ilaçlarım bitince geri Ağrı yapmaya başladı apse olduğu zaman direk ameliyat ediyormusunuz yoksa geçmesi lazımmı

  • Kıl Dönmesi Uzman

   Apse varsa iyileşmeden tedavi yapmıyoruz. 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz daha rahat değerlendirebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Whatsapp Destek
İletişim Bilgilerimiz