Kıl Dönmesi Muayene Randevusu Pilonidal Sinüs Tedavi Ücretleri

Kıl Dönmesi Belirtileri

Muayene olan hastaların büyük bir bölümünde ileri derece Pilonidal Sinüs teşhisi konmaktadır. Çünkü insanlar yaşadığı sorunun çok geç farkına varmaktadır. Bunun nedeni ise Kıl Dönmesi Belirtileri ilk etapta neredeyse yok denecek kadar az olması ile alakalıdır. Daha çok cilt altında biriken kılların sayısında artış olması ile birlikte ortaya çıkan akıntı, iç çamaşırda ıslaklık, pis koku, makatta şişlik, iltihap gibi şikayetlerle hastalar doktora gitmeye karar vermektedir. Aslında bu şikayetler hastalığın ilerlediği anlamına gelmektedir. Bazı durumlarda ise hastalar şikayetlerle karşılaşmasına karşın utandığı için muayene ve tedavi işlemini sürekli ertelemektedir. Beklemenin hiç bir yararı olmadığı gibi tedaviyi dahada zorlaştırmaktadır. O nedenle kuyruk sokumunda ağrı, kaşıntı, akıntı, şişlik gibi sorunlar olduğunda mutlaka bir genel cerrahi uzmanına muayene olmalısınız.

Kıl Dönmesi Belirtisi

İlk Başlarda Giriş Deliği Görülür
Kıl Dönmesi belirtileri arasında ilk olarak kuyruk sokumu kısmında delik ön plana çıkmaktadır. Aynı zamanda giriş deliği olarak da anılan bu sorun bir yada birden fazla noktada olabilir. Kıllar kuyruk sokumuna girerken oluşturduğu bu delik çıplak gözle bile bakıldığında kolayca anlaşılmaktadır. Doktor muayenesinde genel cerrahi uzmanı ilk olarak bu deliklere bakmaktadır. Pilonidal Sinüs şüphesi taşıyorsanız eşiniz yada ailenizden yardım alarak kuyruk sokumu bölgesinde delik olup, olmadığına bakmak erken teşhis için oldukça önemlidir.

Makatta Akıntı ve Pis Kokuya Neden Olur
İlk başlarda ciddi bir belirti ve şikayeti olmamasına karşın ilerleyen süreçte başta akıntı ve kökü koku insanı bezdirecek düzeyde olabilmektedir. Makatta akıntı daha çok iç çamaşırı ıslatacak düzeyde olup bazı durumlarda akıntı kötü kokuya neden olmaktadır. Nedenine bakacak olursak cilt altında biriken kılların sayısında artış olması ile birlikte vücudumuz koruma mekanizmasını devreye sokmaktadır. Cilt altında biriken kılları yok etmek, imha etmek için bir sıvı salgılamaktadır. Bu sıvı kıllara herhangi bir zarar verme imkanı yoktur. Daha sonra bu sıvı cilt dışına çıkması gerekmektedir. Çıkış için genelde kılların giriş yolunu kullanmaktadır. Her gün 2-3 damla şeklinde dışarı çıkar ve iç çamaşırınızı ıslatır. Akıntı mikroplu olması halinde kötü kokuya neden olmaktadır. Yani insanı bezdirecek düzeyde diyebilirim.

Kuyruk Sokumunda Ağrı ve Şişlik
Bir diğer önemli belirtisi ile makatta ağrı ve şişlik olup, buna neden olan ise yine yukarıda bahsi geçen sıvıdır. Makatta akıntıya neden olan sıvı her zaman rahat bir şekilde dışarı çıkamayabilir. Kılların giriş delikleri tıkanması halinde sıvı dışarı çıkamayarak apseye neden olmaktadır. Bu apse ise kuyruk sokumu bölgesinde şişlik ve ağrıya neden olmaktadır. Çoğu zaman ateşlenme gibi şikayetler görülmektedir.

Kıl Dönmesi Belirtileri İçin Ne Yapmalı?

Öncelikle anüs bölgesinde bir çok hastalık görülmekte olup, onlardan biride makat kanseri gibi ölümle sonuçlanan hastalık diyebilirim. Bu nedenle en ufak şikayeti bile ciddiye almalı ve mutlaka bir doktora muayene olmalısınız. Makatta ağrı, şişlik, akıntı, kama, kötü koku dahil tüm şikayetler büyük oranda hastalık belirtisi yada şikayeti olmaktadır.

Kıl Dönmesi İçin Hangi Doktora Gidilir?
Pilonidal Sinüs dahil tüm anüs bölgesi hastalıkları için mutlaka genel cerrahi bölümüne randevu almalısınız. Bu alanda daha başarılı bir doktor seçimi yapmak içinde Proktoloji uzmanı olmasına önem veriniz. Çünkü genel cerrahi alanı oldukça geniş olup, makat hastalıkları teşhis ve tedavisinde daha çok Proktoloji uzmanları görev almaktadır.

MÜcretsiz Muayene İmkanından Yararlanın
IDEA Klinik İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da yer alan klinikleri ile hizmet vermektedir. Kıl Dönmesi tedavisi dahil tüm hastalıklarda en gelişmiş tedavi yöntemleri ve ücretsiz muayene imkanı sunmaktadır. Ücretsiz muayene imkanından yararlanmak için SSK, Bağkur, Emekli Sandığı, Memur, Memur Emeklisi yada Türk Silahlı Personeli olması gerekir. SGK mensuplarının tedavisi aynı zamanda tedavi ücretlerinde %50 indirim yapılmaktadır. Tedavi ücretlerini merak ediyorsanız aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak inceleyebilirsiniz. https://www.kildonmesiklinigi.com/tedavi-ucretleri.asp

Tedavi İçin Sadece 10 Dakikanızı Ayırın
Kıl dönmesi çözümü için tek seçenek tedavi olup, mutlaka cerrahi müdahale gerekmektedir. İlaç, krem vs ile tedavisi mümkün olmayıp, kıl dönmesi  ameliyatı yada son yıllarda bir hayli gelişme sağlamış olan ameliyatsız tedaviler bulunmaktadır. Idea klinik genel cerrahi uzmanları geliştirdikleri tedavi yöntemleri ile bilime katkı sağlamaya devam ediyor. Op. Dr. Atilla KAYA Mikro Sinüsektomi yöntemini geliştirmiş olup, aynı şekilde Op. Dr. Nizam KURTDERE ise Sinüsotomi adını verdiği ameliyatsız tedavi yöntemini geliştirmiştir. Uygulanışı hızla yaygınlaşan Mikro Sinüsektomi yöntemi şuan için en gelişmiş tekniklerden biri diyebilirim. Sadece 5 dakika gibi kısa bir sürede yapılır ve ameliyathane ortamı gerektirmez.

Mikro Sinüsektomi Nedir, Nasıl Yapılır?
Hazır konu açılmışken dilerseniz biraz uygulamadan bahsedelim. Öncelikle narkoz gerekmediği için uygulama kliniklerde yapılabilmektedir. Sadece 1-2 cm alanda yapılan kesi ile tüm kıllar ve kapsülleri çıkarılmaktadır. Örnek 3 farklı yerde sinüs varsa klasik teknikler gibi o bölgeyi tamamen kesmek yerine sadece bulunan noktalarda 1-2 cm kesiler ile çıkarılır. Uygulama narkoz gerektirmediği için hasta 10 dakika dinlenerek hayatına kaldığı yerden devam eder. Pilonidal Sinüs daha çok genç yaşta çalışan ve okuyanlarda görüldüğü için Mikro Sinüsektomi işiniz ve okulunuza engel olmaz.

Nasıl Yapıldığını İzleyin
Anlatmakla çok fazla bilgi verme imkanımız olmayacaktır. Şimdi dilerseniz aşağıda yer alan Video’da nasıl yapıldığını birlikte görelim. Aynı şekilde bu işi ilk geliştiren hekim Op. Dr. Atilla KAYA’nın anlatımı yer almaktadır.

Mikro Sinüsektomi Hangi Hastanelerde Uygulanıyor?
Uygulanışı hızla yaygınlaşan bu yeni yöntemi İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da bulunan idea kliniklerde bulabilirsiniz. Görev yapan doktorlarımızın tümü alanında tecrübeli Proctoloji (Makat Hastalıkları) uzmanlarından oluşmaktadır.

Aklınıza Takılan Soruları Doktora Sor
Evet arkadaşlar bizim bu konuda aktaracaklarımız bu kadar olup, sizlerin sormak, öğrenmek istediği hususları aşağıda yer alan form yardımı ile iletmeniz halinde doktorlarımız kısa bir süre içinde yanıt verecektir.

3.763 Soru ve Cevap Bulunuyor

Doktora Sor
 1. Hocam kolay gelsin makat bölgesinde akıntı var uzun zamandır devam eden iç çamaşırı ıslanıyor sürekli delikte var ağrı oluyor zamanla amilayat gerekir mi uzun zamandır devam esiyor 9 aydır falan

  1. muayene ile değerlendirmek gerekir.fistül olabilir.daha komplike hale gelmeden tedavi olmalısınız
   Op.Dr.Adil Altınsoy

 2. Hocam dün doktora gittim kıl dönmesi var ı diye. Doktor kuyruk sokumumu kontrol etti hayır kıl dönmesi veya iltihaplanma yok dedi. Bende oturduğumda kuyruk sokumum ağrıyor ama dedim oda kemiklerinde veya kasında sorun dedi hap yazdı 2 tane. Fakat şimdi kuyruk sokumuma dokununca yanıyor. Böyle değildi. Sabah uyandım kuyruk sokumum yanmaya başladı. Dokununca bir noktoası acıyor ve yanıyor.

  1. kıl dönmesi konusunda birikimi olan genel cerrahi uzmanına muayene olun
   Op.Dr.Seher Şirin

 3. Hocam merhaba
  kalcamın üst kısmının orada sivilce gibi çıkmıştı kıl dönmesimi tam bilmiyorum biraz iltihap çıktı 2 3 hafta sonra wc ye büyük abdestimi yaparkan o iltihabın aktığı yerden bayağı bir kan çıktı bu kanama sizce kıl dönmesi başlangıcımıdır

  1. büyük olasılıkla kıl dönmeniz vardı,apse oldu ve patladı.önce apse değerlendirilip tedavi edilemli,doku toparladıktan sonrada kıl dönmesi tedavisi olmalısınız.mikrosinusektomi yöntemini araştırmadan tedavi olmayın.
   Op.Dr.Ergun Aygören

 4. Hocam benim deliğin üst kısmında şişlik oluştu acayip derecede beni rahatsız ediyor kalcamin üzerine oturamıyorum vücudumun her yerine ağrı veriyor kül donmesimidir acaba

  1. kıl dönmesi apsesidir.apseyi açtırıp tedavi ettirmelisiniz.apse iyileşip doku toparlayıncada kıl dönmenizi tedavi ettirin hastalığınız ilerlemesin.mikrosinusektomi yöntemini araştırın.
   Op.Dr.Adil Altınsoy

 5. hocam oglumda kıl donmesı var ama bacakta uyusma var dıye korkuyo kıl bacagımı sardıysa felc olabılır dıye boyle bır sey olabılırmı

  1. hayır olmaz.ama kıl dönmesini ilerlemeden tedavi ettirmenizi öneririm.tedavi olmadan önce mikrosinusektomi yöntemini araştırmalısınız
   Op.Dr.Ergun Aygören

 6. Genel cerrahiye muaniye olacağım zaten hocam. Fakat devletteki doktorlara olacağım. Onlarda anlar değil mi kıl dönmesi var mı yok mu?

  1. tüm hekimler kıl dönmesi tanısını rahatlıkla koyabilir
   Op.Dr.A.Şahap Barlas

 7. Hocam kuyruk sokumum oturduktan biraz sonra orada çukur gibi bir yer var orası ağrıyor. Kıl dönmesi var mı yok mu diye devlet hastanesine kontrole gideceğim. Devlet hastanelerindeki doktorlarda kıl dönmesi olup olmadığını anlarlar değil mi?

  1. genel cerrahiye muayene olmalısınız
   Op.Dr.Nizam Kurtdere

 8. Hocam benim makat bölgemde değil de göbeğimin 5 parmak aşağısında önceden bi şişlik vardı ama ilgilenmedim simdi büyüdü ve kan gelmeye başladı sizce kıl dönmesi midir yaklaşık bir fındık büyüklüğünde

  1. olabilir.muayene ile değerlendirmek gerekir.
   Op.Dr.A.Şahap Barlas

 9. Hocam benim makat bölgemde küçük bir şişlik var ve ağrıyor ve yanıyor yatamıyorum ayaga kalkarken zorluk çekiyorum ve bu ağrı hiç uyutmuyor hocam doktorlar ilaç verdiler ama faydası hiç yok hocam sizce ne yapmalıyız

  1. daha önce kabızlık,tuvalette uzun kalıp ıkınma gibi şikayetleriniz yoksa anal apsedir.gecikmeden müdahale etmek gerekir,anal fistül gelişebilir,gecikmeden muayene olun apse varsa açtırın
   Op.Dr.Atilla Kaya

 10. esimin testisleeinin hemen bitiminde sol tarafta 2-3 sene once minik sislik vardi simdi buyudu ve dokununca asiri hassasiyet var henuz bas verip akinti yok ama kizarmis durumda rusyada calisiyor ve isten 15 gun izin alma sansimiz var icinde buyuk ihtimal apse var onun tedavisini burada hangi ilaclarla yapabiliriz? apse bitince hemen gelse olabilir mi? resim cekip mail yazarsanız yollayabilirim.

  1. 05426210888 nolu telefona whatsapptan,yada ideaklinik @ gmail.com a fotoğraf gönderirseniz değerlendirebilirz
   Op.Dr.Atilla Kaya

 11. Hocam mrb bu yontemi neden devlet hastaneleri onermiyo direk ameliyat diyo mikro yontem var diyorum biz yapmiyoruz diyo.bu nasil bi sistem

  1. cerrahlar biraz statükocu olur.yeni yöntemleri uygulamaz ve kullanmazlar,mikrosinusektomi yöntemi ile tedavi yapan klinikleri araştırmanızı öneririm
   Op.Dr.Nizam Kurtdere

 12. Kuyruk sokumumun hemen üstünde sivilce tarzında kırmızı küçük bir şişlik var ağrı yapmıyor kıl dönmesi olma ihtimal var mıdır?

  1. 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim
   Op.Dr.Atilla Kaya

 13. Hocam merhaba.
  Bende kuyruk sokumunda ve makata doğru 3-4 tane delik var hocam. Kesin kıl dönmesi var. Akıntı arttı ağrı yapıyor artık. Genel cerrahiye gittim ameliyat etmedi. Temiz tut geçer dedi. Ne kadar doğru bu? Oturunca ağrı yok ama ayağa kalktığım anda ağrı başlıyor. Arada yürürken de etkiliyor. Doktorum bu tutumu ne kadar doğru sizce?

  1. hastalığınızın iyileşmesi için keseciklerin çıkarılması gerekir.gelirseniz muayene ile değerlendirip mikrosinusektomi yöntemi ile tedavi edebiliriz
   Op.Dr.Atilla Kaya

 14. merhaba,kıl dönmesi backlarda ağrı oluşmasına sebep olurmu.yaklaşık 2 ay kadar önce kuyruk sokumundaki küçük şişliği farkettim,bir aydır falanda diz kapak arka kısımda alta üste onar cm lik mesafelerde ağrı,çekme hissi var,diz çökmekte zorlanıyorum,çökersemkalkmakda zorlanıyorum ve ağrı yapıyor,kıl dönmesi kaynaklı olabilirmi

  1. kıl dönmeniz varsa tedavi olmalısınız.ertelemeniz hastalığın ilerlemesine ve tedavinin zorlaşmasına neden olur.mikrosinusektomi yöntemini araştırın.bacaklarınızdaki ağrının nedeni varis olabilir.gelirseniz kıl dönmenizi mikrosinusektomi yöntemi ile tedavi edebiliriz,kalp ve damar cerrahisi uzmanımızda varis yönünden değerlendirebilir
   Op.Dr.Atilla Kaya

 15. Hocam benim 5 aydır kuyruk sokumunda agrıya vardı doktora gittimde kıl dönmesi var dediler amaliyat olmam gerektiğini söylediler ve son bi kaç gündürde arım iyice arttı.

  1. apse yapmış olabilir.size en yakın kliniğimize gelirseniz durumunuzu muayene ile değerlendirip apse ise apse tedavisi eğer apse yoksa mikrosinusektomi yöntemi ile kıl dönmenizi tedavi edebiliriz
   Op.Dr.Adil Altınsoy

 16. Kuyruk sokumunun aşağısında küçük bi et parçası var 4 gündür ne ağrı ne sızı var oturunca hissedilmiyor bile ara sıra çok nadir ufak ufak kaşınıyor ellediğim zaman için bi et parçası varmış gibi gelir
  Op.Dr.Adil Altınsoy(proctoloji)
  Muayenede anlaşılır.505 119 36 90 whatsapp hattın resim atarsan yardımcı olurum

 17. Hocam merhaba flap ameliyati oldum y ay önce yaranın en alt kısmı kapatmamıştı doktorum gümüş nitrat kalemi vardı pansuman yap diye bu gün yaranın hemen bitişiğinde hafif şişlik hissettim zaten açık yerden akıntı geliyordu sizce tekrarlamismidir

  1. 6 ayda nüks görülebilir.yeni bir kıl girişide olabilir.muayene ile değerlendirmek gerekir
   Op.Dr.Nizam Kurtdere

 18. Benim kuyruk sokumumda sadece ağrı var ve bu ağrı yürürken yada dik bir şekilde otururken olmuyor. Kıl dönmesi gibi bir delikte yok sizce bu kıl dönmesi midir?

  1. bazen delik çıplak gözle görülemeyecek kadar küçük olabilir.gelirseniz durumunuzu muayene ile değerlendrip uygunsa mikrosinusektomi yöntemi ile tedavinizi yapabiliriz
   Op.Dr.Nizam Kurtdere

 19. Hocam benim büyük abdest yaptığım organımdan bişey çıktı ne olduğunu bilmiyorum otururken rahatsız ediyor beni ne yapmam gerekiyor??

  1. muayene ile değerlendirmek gerekir
   Op.Dr.A.Şahap Barlas

 20. Bende de ozel bolgemde kaşıntı var bide dokunduğum zaman elinin altında yağ bezesi gibi kaygan ama bi o kadar da cok kaşınan bisey var acaba kil dönmesimi

  1. batık yada yağ bezesi olabilir.muayene ile değerlendirilip tedavi edilebilir.
   Op.Dr.Demet Ağras

 21. Merhaba hocam benim tam kuyruk sokumumda 3 gundur çok sert bir şişlik var dokundukça acıyor otururken çok rahtsız ediyor ve kıpkırmızı fakat herhangi bir fistül gözükmüyor akıntı da yok kıl dönmesi midir acaba

  1. şikayetiniz kıl dönmesi apsesi düşündürüyor.genel cerrahiye muayene olun, apseyi açtırıp antibiotik tedavisi başlanması gerekir..doku toparlayınca da kıl dönmenizi tedavi ettirmelisiniz.mikrosinusektomi yöntemini araştırmadan kıl dönmenizi tedavi ettirmeyin
   Op Dr.Adil Altınsoy

 22. Kuyruk sokumunda acı var.gitmedigim bölüm kalmadı.genel cerrahiye gidicem.hafif ateş de oluyor.ates yapar mı bu acı ağrı?1 yıl önce o noktada fıtık için iğne olmustum.nedir bu yaşadığım.tesekkurlee

  1. ağrı apse bulgusudur,apsede ateş yapabilir.muayene olmalısınız,apse varsa açılmalı ve antibiotik tedavisi almanız gerekir.doku toparlayınca da kıl dönmenizi tedavi ettirmelisiniz.mikrosinusektomi yöntemini araştırmadan kıl dönmenizitedavi ettirmeyin
   Op Dr.Seher Şirin

 23. Hocam kil donmesi apsesi patladi iltihap ve kan aktı doktorun yazdigi antibiyotigide kullandım fakat 3 – 4 aydir ne bi akinti ne bi kanama oldu delikte kuculmeye basladi ne ypmaliyim

  1. tedavi olmalısınız.kıl dönmenizi tedavi ettirmediğiniz sürece hastalığınız ilerler.mikrosinusektomi yöntemini araştırıp tedavi olmanızı öneririm.
   Op.Dr.Atilla Kaya

 24. Hayırlı geceler hocam ben Ankara da oturuyuyorum.1haftadit kuyruk sokumunda siddetli bir ağrı var oturup kalkamıyorum uzunnzamandir makat bölümünden sarı sümük biçiminde akintim var ve kalçanın tam üstünde irsi olarak kıllar var.sizce bu bir haftadır yaşadığım ağrı kıl dönmesi olabilirmiyim çok acil yardımınıza ihtiyacım var

  1. büyük olasılıkla kıl dönmeniz vardı ve apse oldu,şişlik ve ağrı buna bağlı.uzun süredir varolan akıntı fistül nedeniyle olabilir.makat hastalıklarına spesifik çalışıyoruz.gelirseniz durumunuzu muayene ile değerlendirip sorunları tespit edip en uygun yöntemle tedavinizi yapabiliriz.
   Op.Dr.Adil Altınsoy

 25. merhaba hocam benim kuyruk sokumumun hemen altında küçük şişlik ve kızarıklık var agri yapıyor bu olan çıban mıdır yoksa kıldönmesi mi? yardım edin hocam sağolun

  1. kıl dönmesi apsesi olabilir.kliniklerimizde kıl dönmesi muayeneis ücretsiz.gelirseniz durumunuzu değerlendirebiliriz.apse varsa apse tedavisi eğer uygunsa mikrosinusektomi yöntemi ile kıl dönmenizi tedavi edebiliriz
   Op.Dr.Atilla Kaya

 26. Merhabalar bende kıl dönmesi şüpesindeyim enin deilim fakat 1.5 yıldır kuyruk sokumunda şişme akıntı ve kanama oluyor sonra 1 ay kadar iyileşme oluyo sonra yine tekrar ediyo bu kıl dönmesimidir
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Tarifin kıl dönmesi gibi görünüyor, kesin tanı için muayene etmek lazım.

 27. Hocam merhana yaklasik bir bucuk yil once hemoraitten ameliyat oldum ondan kurtuldm ama simdi kuyuruk sokumumn ustunde kucuk bi delik var kasinti akinti yok ama iki uc aya bir agri olusuyor kendisi geciyor ilk ameliyatimda com zorluk cektim yaklasik 15 gun kalkamadim jil donmesi olabilirmj korkuyorm iyi calismalr
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Kıl dönmesi olabilir, makata çok yakınsa fistül de olabilir. Korkmaya gerek yok muayene ile kesin tanı konup gerekli tedaviyi yapmak lazım.

 28. Merhaba hocam idea klinikte muayene oldun makatta apse vardı onu boşalttılar.(15 gün) oldu apse bosaltalı.2 tane kıl dönmesi var denildi kuyruk sokumunda şuan makatta tekrar sislik oldu irin le birlikte kırmızı renkte sıvı akmakta hocam kıl dönmesi ne bağlı bir akıttımı yoksa farklı bagirsak sorunumu yasiyorum.

  1. apse tekrar toplamış olabilir.kontrole gitmelisin.

 29. Az önce popomun kalcasinda tarafinda bir siskinlik hissettim elimle
  Agrim yok,akintida yok.
  Kil dönmesi daha hic olmamisdim cok korkuyorum.
  Lütfen yardimci olun sadece bir sivilcemi yoksa kil dönmsimi? kil dönmesinden nasil ayrit edebilirim?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Kıl dönmesi kuyruk sokumunun üzerinde görülür, endişe etmeyin ve kesin tanı için muayene olmaktan çekinmeyin.

 30. merhabalar ben 5 kez ameliyat oldum kıl dönmesin den ilk kıl dönmesiydi ameliyat oldum dikişleri mı çok geç aldırdigim için orda et parçası cıktı iltihap doldu ici aldırdım onu yine cıktı bu sefer kaydır ma yaptılar boya döktüler yine işe yaramadı benim ne yapmam lazım ne yapsalar ordan et parçası çıkıyor

  1. genel hijyeninize dikkat etmediğiniz için nüks etmiş.kıl dönmesine neden olan sırt,bel bölgesi ve tutunarak cilt altına girmesine neden olan kalça bölgesindeki kılları uzaklaştırmadığınız,günlük duş alıp,günlük iç çamaşırı değiştirmediğiniz sürece nüks görülebilir.gelirseniz durumunuzu muayene ile değerlendirip tedavinizi en uygun yöntemle yapabiliriz
   Op.Dr.Demet Ağras

 31. benimki daha yeni kızarıklık kırmızı noktalar var. bana hangi kremi önerirsiniz?

  1. kıl dönmesi kremle tedavi olmaz.genel cerrahi uzmanına görünün,tedavi yöntemlerini araştırın

 32. Merhabalar ben istanbulda yaşıyorum kuruy sokumumda son 1-2haftadır hafif bi şişlik farkettim ve bide çok aşırı bi kaşınma durumu var bu kık dönmesinin belirtileri olabilirmi

  1. kıl dönmesi apsesi olabilir.kliniklerimizde kıl dönmesi muayenesi ücretsiz.gelirseniz durumunuzu muayene ile değerlendirip apse yoksa,uygunsa mikrosinusektomi yöntemi ile tedavinizi yapabiliriz
   Op.Dr.Atilla Kaya

 33. Merhabalar ben ilgilterede kaliyorum bugun doktora gitip kil donmesinden dolayi amelyat etmek istediklerini soylediler ama ben burdaki doktorlara pek guvenmiyorum kil donmenin ilerlemis olmasi mikro sinusektomi olmaya engelme olursak kesin cozum olurmu

  1. size türkiyede ameliyat olmanızı öneririm.kıl dönmesi kıl yoğunluğu fazla toplumlarda sık görülür fakat avrupa da kıl dönmesi sık görülen bir hastalık olmadığı için bu konuda tedavi yöntemleri pek gelişmiş değil.apseniz iyileşip doku toparlayınca gelirseniz tedavinizi mikrosinusektomi yöntemi ile yapabiliriz
   Op.Dr.Atilla Kaya

 34. Merhaba kalçamda kasığımın biraz altında siyah top şeklinde bir şey var. Ağrı sızı yok. Kıl dönmesi olma ihtimali var mı?

  1. 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim
   Op.Dr.Seher Şirin

 35. Mehraba hocam ben 16 gün önce amalyat oldum
  Kıl dönmesi vardı feld yöntemi ile ama çok
  Kesmişler yaklaşık olarak 16 cm gibi z şekilinde
  Yan tarafından kesip kuyurk kısmına dikmişler
  Dikişleri aldılar fakat halen oturuken ağrım
  Oluyor bitde kuyuk kısmı hep dolumu kalacak
  Yani kendi amalyatımdan kendim korktum
  Dr dediki kıl çok ilerlemiş daha kemiklere kadar
  Iierlemiş bu yazdığım amaliyat normalmı??

  1. tüm kıl dönmelerinde mikrosinusektomi yöntemi uygulanabilir.ama size geçmiş olsun.yara yerine çok dikkat edin,pansumanlarınızı akşatmayın
   Op.Dr.A.Şahap Barlas

 36. Merhaba hocam geçen sene mart ayında lokal anestezi ile makatımdaki apseyi boşalttılar. 5 ay geçti onun üzerinden tekrar aynı şekilde oldu yine lokal anestezi ile aldılar. Şimdi yine oluşmaya başladı ve aradan 5 ay geçti doktora gittim kıl dönmesi başlangıcı dedi antibiyotik kullanıyorum şuan ama öncekiler gibi ağrım olmuyor rahatlıkla oturup kalkabiliyorum gerçekten kıl dönmesi olmuş olabilir mi ameliyat olmaktan sıkıldım artık şimdiden teşekkür ederim hocam

  1. inşallah kıl dönmesidir.makat apsesi ise tekrar eden apseler fistüle neden olur.size en yakın kliniğimize giderseniz ,kıl dönmesi muayenesi ücretsizdir,kıl dönmesi olup olmadığı değerlendirilir.doku iyileşip toparlayınca kıl dönmesi tedavinizi yaptırırsınız.kliniklerimizde biz kıl dönmesini mikrosinusektomi yöntemi ile tedavi ediyoruz.bu yöntemi araştırmadan tedavi olmayın derim.
   Op.Dr.Adil Altınsoy

 37. Hocam merhaba benim genital bölgemde ters yöne tıraşlama sebebiyetiyle yer yer kızarıklıklar bazı bölümlerde ise kızarıkların üstünde sivilce oluşumu gelişiyor sanırım çok olmadı bir kaç gündür böyle ters yönde yaptığım için kıl dönmesindeki sebebiyse vermiş olabilir miyim

  1. batık olabilir,temizliğe özen gösterin

 38. Kuyruk sokumumum orda fazla kasıntı ve hafif bi acı var kıl dönmesi olablirmi

  1. evet kıl dönmesi olabilir.kliniklerimizde kıl dönmesi muayenesi ücretsiz,gelirseniz durumunuzu değerlendirip uygunsa mikrosinusektomi yöntemi ile tedavinizi yapabiliriz
   Op.Dr.Ergun Aygören

 39. Merhabalar 3aylık bebeğim var ve 3 gündür makat bölgemin sağ yanında kızarıklık ve kaşıntı var ve bu kızarıklık 2 ayrı noktada sebebi kıl dönmesi olabilir mi
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Anal bölge çevresinde kaşıntı yapacak birçok hastalık var, bazen hiç hastalık bulunmayabilir,devam ederse muayene olmanızda fayda var.

 40. Hocam benimde makatta cok kotu kasinma var agri var bu agri hafta da bir olup 2 gun suruyo bide nezaman baksam islaklik ve pis koku var ne olbilir

  1. muayene ile değerlendşrmek gerekir.apse yada fistül olabilir
   Op.Dr.Nizam Kurtdere

 41. Hocam kalçamın biraz altında ön tarafta bi kızarıklık var çok ağırıyor ne olabilir

  1. kıl dönmesi apsesi olabilir.muayene ile değerlendirmek gerekir.apse varsa apse tedavisi eğer uygunsa mikrosinusektomi yöntemi ile kıl dönmenizi tedavi edebiliriz
   Op.Dr.Ergun Aygören

 42. Merhaba,

  yaklaşık 3 gündür kalça kaba etimde sivilce gibi hafif kırmızı ağrı yapan bir şişlik var, kıl dönmesi kuyruk sokumunda olduğundan bu durum ne olabilir?

  1. muayene ile değerlendirmek gerekir
   Op.Dr.seher Şirin

 43. Hocam 2 gün önce farkettim makat ile kuyruk sokumu arasinda ufak. Çizik gibi bişey var otururken acıtıyor vede iç çamaşırı islakligi oluyo

  1. kıl dönmesi olabilir.kliniğimizde kıl dönmesi muayenesi ücretsiz.gelirseniz durumunuzu değerlendirip tedavinizi yapabiliriz
   Op.Dr.Adil Altınsoy

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2017
Sahibi:
Doğa Niyazi AKÇA
[email protected]

Yönetici Webmaster
Ahmet ENGİN
[email protected]


Frontier Theme