Ana Sayfa / Kıl Dönmesi Tedavisi Bilgileri / Mikro Sinusektomi Ameliyatı

Mikro Sinusektomi Ameliyatı

Makat hastalıkları arasında daha çok 15-35 yaş arası erkekleri etkileyen etkileyen bir hastalık Pilonidal Sinus yada bizim bildiğimiz ismiyle Kıl Dönmesi ile bir ömür geçirmek mümkün değildir. Mutlaka bilimsel yöntemlerle tedavi edilmesi gerekmekte olup, tek çözüm yolu ise Kıl Dönmesi ameliyatları ile mümkündür. Günümüze kadar yaklaşık 20 farklı teknik denenmiş olup, geçmişte kalan klasik yöntemler insanlarda korkuya neden olmuştur. Fakat geçen süreçte geliştirilen Mikro Sinüsektomi gibi yöntemler klasik ameliyatlara göre çok büyük farklı bulunmaktadır.

Kıl Dönmesi Ameliyatı

Mikro Sinüsektomi Ameliyatı Nedir?
Kıl Dönmesi tedavisi için geliştirilen en başarılı yöntemlerden biri olup, Bascom yönteminin modifiye ve geliştirilmiş halidir. Sadece 10 dakika gibi kısa bir sürede Pilonidal Sinus probleminden kurtulup, hastanede yatma ve iş gücü kaybı yaşamadan hayatınıza kaldığınız yerden devam edersiniz. Aynı zamanda yüzüstü yatma ve pansuman gerekmez.

Mikro Sinüsektomi Nasıl Yapılır?
Hemen hemen tüm kıl dönmesi hastalarında (Çok ileri derece olanlar hariç) uygulanmakta olup, muayene ile tespit edilen kıl yumağının olduğu yerde 2×2 cm alanda yapılan kesi ile cilt altında biriken kıl yumağı kılları saran kapsülü ile birlikte çıkarılmaktadır. Cerrahi dikiş ile dikilmesi nedeniyle kolay kolay kıl dönmesi ameliyatı olduğu anlaşılmaz.

Hastane Yatma ve İş Gücü Kaybı Yok
Yukarıda yer alan video’da izlemiş olduğunuz yöntemle tedavi olan hastalar İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa IDEA Klinik sadece 10 dakika süren operasyon sonucu hastamızı 15 dakika salonda istirahat etmesini sağlıyoruz. Bu süre sonunda hastamızı son kez kontrol ederek hayatına kaldığı yerden devam etmesi için gönderiyoruz. Mikro Sinüsektomi ameliyatı olan kişi evine, işine, okuluna yada tatiline kaldığı yerden devam edebilir. Kişinin yanında refakatçi getirmesine gerek olmayıp, dilerse aracını kendisi kullanabilir. Klasik ameliyatlarda ise hasta en az 1 hafta hastanede yatması gerekli olup, ayrıca 2 ay kadar evinde istirahat etmesi gerekmektedir.

Pansuman Yaptırmanıza Gerek Yoktur
Klasik ameliyatlarda hastalar günlük olarak pansuman yaptırmaları gerek olup, bu uygulama yaranın iyileşmesi sürecinde 6 ay kadar uygulanır. Mikro sinüsektomi ile tedavi olanların ise pansuman yaptırmaya hiç bir şekilde gerek olmayacaktır.

Mikro Sinüsektomi Fiyatı Ekonomik Olup, SGK Geçerlidir
IDEA Klinik Kıl Dönmesi Tedavi Merkezi (İstanbul, Ankara, Bursa ve İzmir’de) bulunan kliniklerinde muayene ücretsiz olup, tedavi ücreti ise SGK anlaşması kapsamında %50 indirimli yapılmaktadır.

Ameliyat Proctoloji Uzmanları Tarafından Yapılır!
Makat hastalıkları konusunda en az 20 yıllık tecrübeye sahip olan IDEA Klinik Doktorları genel cerrahi uzmanları olup, aynı zamanda Proctoloji konusunda binlerce tedaviye imza atmış isimlerden oluşmaktadır. Op. Dr. Atilla KAYA, Op. Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS, Op. Dr. Nizam KURTDERE, Op. Dr. Adil ALTINSOY hizmet vermektedir.

Mikro Sinüsektomi Yapan Hastaneler
Yurt dışında en çok uygulanan kıl dönmesi tedavi yöntemlerinden biri olan Mikro Sinusektomi Türkiye’de uygulanışı hızlıca yaygınlaşmaktadır. İstanbul, Bursa, Ankara ve İzmir’de yaşayanlar Idea kliniklerinden yararlanabilirsiniz.

Kıl Dönmesi Ameliyatı İzle
Yukarıda özetle anlatmaya çalıştık ama yeterli olmayacaktır. En iyisi aşağıda yer alan video’da mikro sinüsektomi ve klasik ameliyatlar ile kıyaslamasını sonuna kadar izlemenizi rica ediyoruz.

Kliniklerimiz sizlere daha iyi hizmet verebilmek için randevulu çalışmakta olup, muayene ve tedavi işlemleri için telefon ve İnternet üzerinden online randevu almayı unutmayınız.

Yazar Kıl Dönmesi Uzman

57 Yorumlar

 1. Dikişte Şişme olması neyi gösterir yani çok sıcak suyla duş alıyorum onun etkisi olmuş olabilir mi iltihap mı olmuştur acaba nüks etmiş midir korkuyorum nedeni nedir hocam
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  İltihap olabilir,kontrol olmanızda fayda var.

 2. Merhaba hocam ben 4 ay önce flap yöntemiyle ameliyat oldum 1 haftadır dikişimin bir bölümü şişti morardı muayene olmadan önce bilgi almak istedim nüksetmişse mikrosinusektomi yaptırabilir miyim ?
  Op Dr Demet Ağras
  yapılabilir.gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi planlayabiliriz

 3. Merhaba ben 10 gun once agri yuzunde ankara tip fakultesi acil bolumune gittim ve bende kıl donemsi oldugunu soyledi bugun de cebeci cocuk cerrahisine gittim ve 10 gun sonra ameliyat olcagmi soylediler fenol yontemiyle ama tekrarlanma yontemi buyuk olduundan mikro sinüsektomi istiyodum fenol yontemi iyi olurmu sizce korkuyorum ameyliyattan akıntım ve agrım az dı ve neden mikro sinüsektomi tercih etmiyolar fenol yonteminde narkoz yoksa bana maskeyle uyutcaklarını soylediler bu neden
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Kıl dönmesinde onlarca tedavi yöntemi var,siz araştırıp kendinize uygun olan yöntemi doktorunuzla konuşarak tercih edebilirsiniz.

 4. Merhaba hocam bende 3 yıldır kıl Dönmesi var haziran ayında ameliyat olmak istiyorum mikro sinusektomi yöntemi kullanılabilir mi ? Yada micro sinusektomi de ne kadar ilerlemis kıl Dönmelerine yapılabilir ? Normal bir hastahaneye gittim flap yöntemi dedi doktor…
  Bilgileriniz için şimdiden teşekkür ederim
  Op.Dr.Adil Altınsoy(Proctoloji Uzmanı)
  Buna karar vermek için muayene etmek en iyisidir.Muayenelerimiz ücretsizdir.Uzakta iseniz 505 119 36 90 whatssap hattına fotograg gönderirseniz yardımcı oluruz

 5. Hocam saygılar bu gün kıl dönmesi için gittim hastaneye ve apse temizlendi tabi içerdeki kıllarda temizlendi ve yıkandı şuan iyiyim çok az bir Ağrım var ilerleyen zamanlarda mikrosinüsektomi yaptırmam gerekir mi yoksa kurtulmuş sayılır mıyım teşekkür ederim şimdiden
  Op.Dr.Adil Altınsoy
  Enfeksiyon dindikten sonra muayene olmalısın İyileşmemişsen Mikrosinüsektomi olmalısınız

 6. Peki bu microsinüsektomi operasyonunda uyusturuluyor mu ?
  OP.Dr.Adil Altınsoy
  Lokal anestezi işlem yapılacak yerin etrafına yapılır.

 7. Muhammet

  Merhaba hocam .Yaşım 20 . 2013 yılı şubat ayında klasik flap yöntemiyle devlet hastanesinde “Z” kesim uygulanarak plonidal sinus ameliyatı oldum. Son bir iki haftadır ameliyat bolgemde ağrı hissediyordum. Ve bugün farkettim ki sulu şekilde iltihap akıntısı var . Çok küçük iki tane göz olduğunu öğrendim. Şimdi yapmam gereken nedir ? Tekrarlamis bir durumda microsinusectomi yöntemi uygulanabilir mi ?
  Teşekkürler.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Tekrarlamış gibi görünüyor,muayene edip ne yapılabileceğine öyle karar vermek lazım.

 8. kıl dönmesinden 4 kere ameliyat oldum bir çözümü yok mu bu hastalığın?
  Op Dr Atilla Kaya
  var.tüm vücut kıllarınıza laser epilasyon yaptırmak,genel hijyene dikkat etmek,günlük çamaşır değiştirmek

 9. Özdemir

  Merhabalar hocam; yaklaşık on yılı aşkın bi süredir kıl dönmesi mevcut ve hiçbir tedavi görmedim sadece bir defa operasyonla iltihap temizlendi.belirli aralıklarla şişme ağrı yapıyor sonra patlıyor akıntı olunca rahatlıyorum.bu yöntem banada uygulanabilirmi ileri seviyemidir yoksa
  Op.Dr.Atilla KAYA
  uygulanabilir.gelirseniz muayene ile durumunuzu değerlendirip mikrosinusektomi yöntemi ile normal yaşamınıza ara vermenize gerek kalmadan tedavinizi yapabiliriz

 10. Hüseyin

  hocam mikrosinüsektomi ameliyatının diğer yöntemlere kıyasla hep avantajlarından bahsedilmiş lakin dezavantajları nelerdir, bu kadar kısa ve agrısız olmasına karşın bi sakıncası yok mudur
  Op.Dr Adil Altınsoy
  Çok fazla ilerlemiş vakalarda yetersiz kalması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Whatsapp Destek
İletişim Bilgilerimiz