Ana Sayfa / Kıl Dönmesi Tedavisi Bilgileri / Mikro Sinusektomi Ameliyatı

Mikro Sinusektomi Ameliyatı

Makat hastalıkları arasında daha çok 15-35 yaş arası erkekleri etkileyen etkileyen bir hastalık Pilonidal Sinus yada bizim bildiğimiz ismiyle Kıl Dönmesi ile bir ömür geçirmek mümkün değildir. Mutlaka bilimsel yöntemlerle tedavi edilmesi gerekmekte olup, tek çözüm yolu ise Kıl Dönmesi ameliyatları ile mümkündür. Günümüze kadar yaklaşık 20 farklı teknik denenmiş olup, geçmişte kalan klasik yöntemler insanlarda korkuya neden olmuştur. Fakat geçen süreçte geliştirilen Mikro Sinüsektomi gibi yöntemler klasik ameliyatlara göre çok büyük farklı bulunmaktadır.

Kıl Dönmesi Ameliyatı

Mikro Sinüsektomi Ameliyatı Nedir?
Kıl Dönmesi tedavisi için geliştirilen en başarılı yöntemlerden biri olup, Bascom yönteminin modifiye ve geliştirilmiş halidir. Sadece 10 dakika gibi kısa bir sürede Pilonidal Sinus probleminden kurtulup, hastanede yatma ve iş gücü kaybı yaşamadan hayatınıza kaldığınız yerden devam edersiniz. Aynı zamanda yüzüstü yatma ve pansuman gerekmez.

Mikro Sinüsektomi Nasıl Yapılır?
Hemen hemen tüm kıl dönmesi hastalarında (Çok ileri derece olanlar hariç) uygulanmakta olup, muayene ile tespit edilen kıl yumağının olduğu yerde 2×2 cm alanda yapılan kesi ile cilt altında biriken kıl yumağı kılları saran kapsülü ile birlikte çıkarılmaktadır. Cerrahi dikiş ile dikilmesi nedeniyle kolay kolay kıl dönmesi ameliyatı olduğu anlaşılmaz.

Hastane Yatma ve İş Gücü Kaybı Yok
Yukarıda yer alan video’da izlemiş olduğunuz yöntemle tedavi olan hastalar İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa IDEA Klinik sadece 10 dakika süren operasyon sonucu hastamızı 15 dakika salonda istirahat etmesini sağlıyoruz. Bu süre sonunda hastamızı son kez kontrol ederek hayatına kaldığı yerden devam etmesi için gönderiyoruz. Mikro Sinüsektomi ameliyatı olan kişi evine, işine, okuluna yada tatiline kaldığı yerden devam edebilir. Kişinin yanında refakatçi getirmesine gerek olmayıp, dilerse aracını kendisi kullanabilir. Klasik ameliyatlarda ise hasta en az 1 hafta hastanede yatması gerekli olup, ayrıca 2 ay kadar evinde istirahat etmesi gerekmektedir.

Pansuman Yaptırmanıza Gerek Yoktur
Klasik ameliyatlarda hastalar günlük olarak pansuman yaptırmaları gerek olup, bu uygulama yaranın iyileşmesi sürecinde 6 ay kadar uygulanır. Mikro sinüsektomi ile tedavi olanların ise pansuman yaptırmaya hiç bir şekilde gerek olmayacaktır.

Mikro Sinüsektomi Fiyatı Ekonomik Olup, SGK Geçerlidir
IDEA Klinik Kıl Dönmesi Tedavi Merkezi (İstanbul, Ankara, Bursa ve İzmir’de) bulunan kliniklerinde muayene ücretsiz olup, tedavi ücreti ise SGK anlaşması kapsamında %50 indirimli yapılmaktadır.

Ameliyat Proctoloji Uzmanları Tarafından Yapılır!
Makat hastalıkları konusunda en az 20 yıllık tecrübeye sahip olan IDEA Klinik Doktorları genel cerrahi uzmanları olup, aynı zamanda Proctoloji konusunda binlerce tedaviye imza atmış isimlerden oluşmaktadır. Op. Dr. Atilla KAYA, Op. Dr. Seher ŞİRİN, Op. Dr. Demet AGRAS, Op. Dr. Nizam KURTDERE, Op. Dr. Adil ALTINSOY hizmet vermektedir.

Mikro Sinüsektomi Yapan Hastaneler
Yurt dışında en çok uygulanan kıl dönmesi tedavi yöntemlerinden biri olan Mikro Sinusektomi Türkiye’de uygulanışı hızlıca yaygınlaşmaktadır. İstanbul, Bursa, Ankara ve İzmir’de yaşayanlar Idea kliniklerinden yararlanabilirsiniz.

Kıl Dönmesi Ameliyatı İzle
Yukarıda özetle anlatmaya çalıştık ama yeterli olmayacaktır. En iyisi aşağıda yer alan video’da mikro sinüsektomi ve klasik ameliyatlar ile kıyaslamasını sonuna kadar izlemenizi rica ediyoruz.

Kliniklerimiz sizlere daha iyi hizmet verebilmek için randevulu çalışmakta olup, muayene ve tedavi işlemleri için telefon ve İnternet üzerinden online randevu almayı unutmayınız.

Yazar Kıl Dönmesi Uzman

56 Yorumlar

 1. 10 gün önce kil donmesi rahatsızlığım oldu fındık büyüklüğünde apse oluştu apse ‘yi boşalttı ilaç ve kremle apseyi kuruttu doktor bey ameliyat olmamı söyledi kısa süre içinde ne yapmaliyim

  • Kıl Dönmesi Uzman

   Kıl dönmesi ailesinden sonra dokunun tam iyileşmesi için 1 ay kadar beklemeniz gerekir. Bu süreçte temizliğinize çok dikkat edin, bölgeyi her gün yıkayın, Tekrar iltihap gelişmesin. Erken dönemde ameliyat olursanız doku tam toparlamadığı için enfeksiyon riski oluyor ve iyileşme geçiriyor. Bu arada tedavi yöntemlerini araştırın. Biz kliniklerimiz de kıl dönmesi tedavisini mikrosinusektomi yöntemi ile yapıyoruz. Anestezi, yatak istirahatı, pansuman ve işinize ara vermenizi gerektiriyor. 05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz

 2. Merhaba benim apse boşaltma işlemi devlet hastanesinde gerçekleşti 2 3 hfta sonra ameliyat dediler fakat ben ameliyat olup uzun süre yatma şansım yok bana yardımcı olursanız sevinirim.

  • Kıl Dönmesi Uzman

   Mikrosinusektomi yöntemi ile normal yaşamınıza ara vermeden tedavi edebiliriz.05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz

 3. 2 sene önce bu sıkıntıdan dolayı ameliyat olmuştum ve sonrası çok sıkıntılı bir dönemdi fakat o zamanlar bu yöntemi bilmiyordum. 2 sene sonunda dikiş izinin yerinde tekrar oluştu. Biraz sızlamasından dolayı farkettim. Merak ettiğim soru şu deliklerden çıkan çok belli 2 3 kıl var sizce onları deriyi yumuşatarak çekip almalı mıyım? Almazsam veya alırsam bir sıkıntı oluşur mu? Umarım cevap verirsiniz şimdiden teşekkürler

  • Kıl Dönmesi Uzman

   Altta kılların yerleştiği kerecik vardır asıl onun çıkarılması gerekir. Sizin o kılları almanız enfeksiyon apse riskini arttırır, Size en yakın kliniğimize gelirseniz mikrosinusektomi yöntemi ile tedavinizi yapabiliriz

 4. Merhabalar hocam dün itibariyle kuyruk sokumumun hafif yanında şişlik fark ettim. Fakat benim ki kuyruk sokumunun yanında acaba bende kıl dönmesi olabilir mi? Muayene olmam gerekir mi yoksa bir kaç hafta beklemelimiyim? Çünkü spor yaparken bir ağrı girmişti bende pek önemsemedim ve akşam eve gittiğimde far ettim.

  • Kıl Dönmesi Uzman

   muayene ile değerlendirmek gerekir,kıl dönmesi düşündürüyor,apse varsa apse tedavisi,uygunda mikrosinusektomi yöntemi ile kıl dönmenizi tedavi edebiliriz
   Op.Dr.Ergun Aygören

 5. serdar güner

  merhabalar,10 yılı aşkın süredir sanırım kıl dönmesi problemim var sanırım diyorum çünkü hiç doktora gitmedim.10 yıl önce ilk hissettiğim kuyruk sokumumda oluşan bi şişlikti sonra iltahap aktı ve 10 sendir ara ara bu durumu yaşayarak hayatım sürdürdüm.Artık son günlerde bir delik varmış gibi hissediyorum bi sıvı oluşuyo sürekli ama kokusuz bi sıvı ne önerirsiniz bu yöntem ile bende bu durumdan kurtulabilirmiyim. pansuman ve yara iyileşme süreci gerçekten korkutuyo, mikrosinusektom tedavisi banada uygulanır mı?

  • Kıl Dönmesi Uzman

   uygulanabilir.gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz
   Op.Dr.Seher Şirin

 6. Onur karakurt

  Doktor bey merhaba. Ben 2 defa normal kıl dönmesi ameliyatı oldum. Bundan 9 ay önce tuvalete çıktığımda kan geldi. Hemen genel cerraha gittim. Ameliyat olduğumu ve şuanki durumu anlattım. Bir delik olduğunu söyledi ama deliği kurutabilirsek sorun kalmaz dedi. Yaklaşık 5-6 ay kan filan gelmedi ama 2 gün önce aynı sorunu tekrar yaşadım. Kuyruk sokumunda şişlik var ama çok az acıyor. Yatmamda kalkmamda oturmamda bir sıkıntı da yok. Ama bazen bir sıvı da çıkıyor. Ameliyat yönteminden çok korkuyorum. Anlatıklarım kıl dönmesine mi işaret? Öyle ise mikro sinüsektomi bana uygulanabilir mi ? Teşekkür ederim

  • Kıl Dönmesi Uzman

   kıl dönmeniz nüks etmiş görünüyor.muayene ile değerlendirip eğer uygunsa mikrosinusektomi yöntemi ile tedavi edebiliriz
   Op.Dr.Demet Ağras

 7. Merhaba Daha önce et kaydırma yöntemi ile ameliyat uygulanmışsa yine de mikrosinusektömi uygulanabilir mi acaba?

  • Kıl Dönmesi Uzman

   büyük ihtimalle uygulayabiliriz.sıkça yaptığımız bir tedavidir.
   Op.Dr.Atilla Kaya

 8. Antepte varmi bu micro sinusektomi amelyatini yapan lutfen yardimci olun

 9. MERHABA HOCAM. BENİM MAKAT BÖLÜMÜNDE ÖNCELİKLE AĞRI OLUYORDU. PEK ÖNEMSEMEDİM.SONRA ŞİŞLİK BAŞLADI. ŞİMDİ İSE AKINTI OLUYOR. İLTİHAP BAZEN KAN GELİYOR. ÇOK İLERLEMİŞ MİDİR ACABA? AĞRIYI FARKETTİĞİMDEN BU YANA 1 YIL GEÇTİ ARADAN BEN HASTANEYE GİTMEDİM. AÇIKCASI BİRAZDA KORKUYORUM. 🙁 İŞLEM SIRASINDA UYUŞTURMA OLUYOR DEĞİL Mİ BİRDE UYUŞMA GEÇTİKTEN SONRA ÇOK AĞRI SIZI OLUYOR MU? BİRDE BENİM İŞLEM 10 -15 DAKİKA MI SÜRER YOKSA AMELİYAT MI GEREKTİRİR?

  • Kıl Dönmesi Uzman

   tüm kıl dönmelerini mikrosinusektomi yöntemi ile tedavi edebiliyoruz.gelirseniz durumunuzu değerlendirip sosyal yaşamınıza ara vermenize gerek kalmadan tedavinizi yapabiliriz
   Op.Dr.Seher Şirin

 10. Hocam Kıl döngüsü teşhisi konuldu mikro sinüsektomi ile ameliyat olmak istiyorum Ankara da muayene yeriniz varsa nasıl irtibat kurabilirim. Op. DR. Adil Altınsoy

  • Kıl Dönmesi Uzman

   iletişim bilgilerimiz:Idea ANKARA (Kızılay)
   Türkkonut – Yener İş Hanı Atatürk Bulvarı No:81/4 Kızılay – ANKARA
   Tel: 0312 431 75 47 – 0312 431 95 47
   GSM & WhatsApp: 0505 119 36 90

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Whatsapp Destek
İletişim Bilgilerimiz