Ana Sayfa / Kıl Dönmesi Tedavisi Bilgileri / Kıl Dönmesi Bitkisel Çözüm!

Kıl Dönmesi Bitkisel Çözüm!

Özellikle sübjektif yani baş ağrısı, mide yanması gibi ölçülebilir olmayan şikayetlerin tedavisinde bitkisel ilaçlar kullanılmaktadır ve büyük oranda olumlu sonuç ta alınmaktadır. Oysa diş çürümesi veya benzer bir durum olan kıl dönmesi gerçekte bir doku sorunu olduğu için ilaçlarla veya bitkisel ilaçlarla tedavi etmek mümkün değildir, bilimsel açıdan bakıldığında tedavi etmeye çalışmakta mantıklı değildir.

 

Kıl Dönmesi Bitkisel Çözüm Olur Mu?

Kıl dönmesi dışardan cilt altına giren kılların yumak yapmasıdır ve o kıllar cilt altından alınmadıkça tedavisi mümkün değildir. Cilt üzerinden uygulanacak beşeri ilaçlar veya bitkisel ürünler hastalığın iyileşmesi yönünde hiçbir etki sağlamazlar tam tersi hastalığın bekleyerek ilerlemesine sebep olabilirler.

 

Tıp eğitimiyle hiçbir ilişkisi olmayan kıl dönmesinin ne olduğu konusunda en ufak fikri dahi olmayan iki farklı profesörün soğan ve ısırgan otu gibi tedavi önerileri olsa da bunların hastalığı iyileştirmek gibi bir etkisi yoktur. Düşünsenize hangi bitki cilt altındaki kıl yumağını çıkarabilir.

 

Bu profesörlerden daha uyanık olanların ürettiği hazır bir ürün ise bitkisel polifenoller ile hastalığı tedavi ediyormuş şeklinde ifadeler kullansa da fahiş fiyattan satılan bu ürününde hastayı aldatarak parasını almak dışında tek etkisi tedavinin geciktirilerek hastalığın ilerlemesine sebep olmaktır.

 

Benzer şekilde bir başka kimya profesörü de insanlara ısırgan lapası önermektedir, ısırgan lapası kıl dönmesinde etkili olamaz çünkü lapanın kılların olduğu alana ulaşması mümkün değildir.

 

Kıl Dönmesi Bitkisel Çözümü Yoktur

Bilimsel araştırmalar ve çalışmalar sonucu tespit edilen ve uygulanan kıl dönmesi tedavisi cerrahidir. Siz siz olun bu tür ne idüğü belirsiz ürünlerle zaman kaybedip hastalığınızın ilerlemesine sebep olmayın. Özellikle de ilaç gibi lanse edilerek 300 TL gibi astronomik rakamlara satılan kozmetik ürünlerine boşa para kaptırmayın. Pişman olsanızda hastalığın ilerlemesine engel olamazsınız.

Kıl Dönmesi Bitkisel Tedavi

Yazar Kıl Dönmesi Uzman

18 Yorumlar

  1. Kuyruk sokumunda siskinlik var ve kizariklik oturdugumda agrior ama ben baktigim zaman her hangi bir delik yok kil donmesi olma ihtimali hala varmi?

    • Kıl Dönmesi Uzman

      Delik gözle görülmeyecek kadar küçük olabilir, Kuyruk sonucunda ise kıl dönmesi apsesi olabilir, fakat makata yakınsa anal apse olma ihtimali yüksek, 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz durumunuzu daha net değerlendirebiliriz. Anal apse sonrası fistül sık gelişir, tedavisi zordur ve uzun sürer bu nedenle gecikmeden tedavi edilmesi gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Whatsapp Destek
İletişim Bilgilerimiz